Як провести опен-ейр в лісі. проведення опен ейрів.

Опен-ейр - це фестиваль на відкритому повітрі. Найчастіше він має на увазі музичні виступи, але може бути і спортивним або поєднувати в собі різні види мистецтв.
Інструкція
1
Як і будь-яке масовий захід, опен-ейр необхідно узгодити з місцевою владою. Територія лісу належить якому-небудь місту або району. Вам потрібно звернутися в адміністрацію. Якщо ліс знаходиться в заповіднику, провести там фестиваль вам не дадуть. Також можуть бути свої складності в пожежонебезпечний період, тобто влітку. В цей час вхід в ліс може бути попросту заборонений. Так що територію проведення опен-ейру необхідно ретельно обміркувати і заздалегідь узгодити її. Крім того, доведеться уточнити кількість відвідувачів, на яке ви розраховуєте. Якщо влада «дадуть добро», то ділянку потрібно буде підготувати: захистити його від пожеж, встановити сцену, забезпечити під'їзні шляхи, медичне обслуговування, безпека і т.п.
2
Якщо ви хочете зробити комерційний фестиваль з платним входом, вам необхідно зареєструвати юридичну особу або хоча б ІП (індивідуальний підприємець). Відповідно, доведеться заплатити податки з вашого доходу. Тому для першого разу краще всього спробувати виграти грант і організувати некомерційний захід для всіх бажаючих.
3
Ви повинні подбати про учасників опен-ейру. Потрібно продумати, кого ви запросите на фестиваль. Якщо музиканти будуть невідомі, початківці, є ризик, що захід виявиться провальним. З іншого боку, популярні виконавці запросять великий гонорар. Якщо ваш бюджет не розрахований на гонорар музикантам, спробуйте домовитися з місцевими командами - багато хто погодиться виступити добровільно, бо їм потрібна реклама.
4
У кожної групи є свій технічний райдер, тобто список необхідної їм апаратури і додаткових умов. Дізнайтеся райдер учасників заздалегідь. Відповідно до нього знайдіть музичну апаратуру. Її можна орендувати в музичних магазинах, агентствах подій. У випадках, якщо не потрібно особливо потужний апарат, можна спробувати домовитися з репетиційними базами, можливо, вони погодяться надати техніку безкоштовно за можливість виступати в якості партнера фестивалю.
5
Врахуйте, що вам також доведеться везти в ліс генератор електричного струму. Він повинен бути досить потужним, щоб «потягнути» весь апарат, а також освячення майданчика фестивалю. Генератор встановлюється заздалегідь - вкопати стовпи з прожекторами і т.п. Крім того, передбачте захист проводів. Щоб про них не спотикалися, вкопати їх у землю. Учасників та гостей майданчика необхідно забезпечити водою, встановити достатню кількість біотуалетів. Якщо територія знаходиться далеко від міста, організуйте централізовану доставку людей на транспорті.
6
Реклама - важливий пункт організації будь-якої події. Заплануйте частину свого бюджету на друк та розклеювання афіш. Активно поширюйте інформацію про ваше опен-ейрі в соціальних мережах, тим більше що це можна зробити безкоштовно. Надрукуйте листівки і розповсюдьте їх по музичним клубам, торговим центрам. Якщо ваш перший фестиваль пройде успішно, то на другий ви вже зможете знайти хороших спонсорів і не відчувати особливих проблем з фінансуванням.