Як робити дихальну гімнастику Стрельникової.

Методика Стрельникової - дихальна гімнастика - використовується не тільки акторами. Систематичне виконання цих вправ є профілактикою нежиті і інших захворювань дихальної системи, а також позитивно впливає на зір.
Вам знадобиться
  • - зручний одяг та взуття;
  • - місце для проведення занять.
Інструкція
1
Кожна вправа в ідеалі виконуйте «Стрельниковская сотнею» - 96 разів. Однак на першому занятті почніть з шістнадцяти, а після засвоєння методики переходите до 32 повторам. Виконуйте комплекс щоранку і, по можливості, вечорами. Стійка на кожну вправу найпростіша - ноги на ширині плечей, тіло розслаблене. Суть кожної вправи полягає в певному диханні. Вдих виробляєте різко через ніс, а видих через рот. Причому, це чергування виконується досить швидко.
2
Перша вправа - нахили голови до плечей, шия розслаблена. Нахил до плеча робите з вдихом через ніс, далі, в прямому положенні голови, видих. Це вважається за раз. І так, чергуючи нахили голови до лівого і правого плеча, виконуйте вправу обрану кількість разів. Якщо у вас буде злегка паморочиться голова - не лякайтеся, це нормальна реакція, яка означає, що ви все робите правильно.
3
«Малий маятник» - нахили голови вперед і назад. При нахилі вперед виконуйте різкий вдих через ніс, при положенні голови прямо - видих через рот. Нахиляючи голову назад, робіть знову різкий вдих і, повертаючи її у вихідне положення, видихайте. Потім виконуйте вправу «Кішечка». Руки зігніть в ліктях перед собою. З поворотом корпусу вліво робіть хватательное рух пальцями рук, злегка присідайте і робіть вдих через ніс одночасно. Потім повертайте корпус у вихідне положення, ноги випрямляйте і робіть видих з кидальний рухом пальцями. Таким же чином виконайте поворот вправо і знову випряміть корпус.
4
Після «Кошечки» виконайте каскад вправ, що імітують крок. Спочатку робіть кроки з підняттям колін на рівень поясу (при зігнутому коліні - вдих, при поверненні ноги у вихідне положення - видих). Потім здійсните кроки на місці з захлестом ноги назад. Кожен захлест - різкий вдих, ноги в початковому положенні - видих.
5
«Великий маятник» - завершальне вправу. З нахилом корпусу вперед і з розслабленими руками робіть різкий вдих через ніс, при цьому шия повинна бути максимально розслаблена. Потім випрямтеся і видихніть. Далі, при відхиленні корпуса назад руки зводите «ножицями» в районі грудей, кисті кладіть на плечі і знову вдихайте. Після знову прийміть вертикальне положення і видихніть. Вправу виконуйте з відкритими очима, щоб не втратити рівновагу.