Як збирати ягоди в лісі.

Велика кількість людей вирушає в ліс, щоб повністю відпочити, залишившись наодинці з чарівною природою. Аромат трав, чисте повітря, шелест листя і яскраві промені сонця, що пробиваються крізь гілки дерев - всім цим можна насолодитися в лісі, а ще зробити ягідні запаси на зиму. Насолодитеся процесом збору ягід, а й будьте обережні, адже не всі вони корисні.
Вам знадобиться
  • - засіб від комарів;
  • - пластикова пляшка або відро.
Інструкція
1
По-перше, слід правильно одягнутися для походу в ліс за ягодами. Форма одягу повинна бути наступною: довгі штани або брюки з гумкою внизу, футболка або сорочка з довгими рукавами, головний убір, який буде щільно прилягати до голови (бажано світлих відтінків). Візьміть з собою засіб від комарів, це може бути спрей, аерозоль або крем. Якщо ви володієте високою чутливістю до укусів бджіл чи ос, обов'язково візьміть із собою антигістамінний засіб.
2
Візьміть з собою в ліс провідника, який знайомий з даною місцевістю і допоможе вам відправитися до ягідникам. Адже в найпопулярніших місцях може виявитися так, що дари природи хтось вже зібрав до вас. Якщо ви все ж вирішили відправитися в ліс самостійно, обов'язково візьміть із собою стільниковий телефон, може трапитися так, що ви заблукаєте.
3
В середині червня встигає ароматна і запашна суниця, в липні можна зібрати багатий урожай корисної чорниці і суниці, в кінці літа йде брусниця й ожина, а восени - журавлина. Морошка і журавлина ростуть на болотах. Але слід знати безпечні місця, адже в болотах є і трясовини.
4
Вирушаючи в ліс, приготуйте правильну посуд для збору ягід. Для цих цілей краще всього підійде пластикова пляшка зі зрізаним горлечком. Протягніть через неї шнурок і повісьте на шию, вона досить легка і руки будуть вільні. Також може згодитися пластмасове відерце з кришкою, його можна використовувати як стілець, адже збирати ягоди зручніше сидячи з комфортом, ніж зігнувшись на корточках. Збирайте лісові дари в пляшку і пересипайте у відро.
5
Дотримуйтеся обережності при зборі ягід, адже в лісі ростуть не тільки корисні і їстівні, але і отруйні. Рослина з чорною ягодою на кінці стебла - вороняче око. Він має особливо отруйні плоди і коріння, в них міститься речовина парастіфін, яке небезпечно не тільки для людини, але і для великої рогатої худоби.
6
Плоди жимолості мають темно-червоний колір і сидять попарно на гілках чагарника. Спершу може здатися, що ви виявили вдалу знахідку, але не варто поспішати її збирати - вони неїстівні. Найчастіше жимолость садять дачники і городники в якості живої огорожі. Також слід добре знати ягоди болотного білокрильника. Вони являють собою плоди червоного кольору, які зібрані в качан.