Як поліпшити кислий грунт. Як нейтралізувати кислий грунт.

Стан грунту, в тому числі її кислотність, має першорядне значення для врожаю. Власникам садів і городів, яким не пощастило мати родючу, добре структуровану землю, доводиться самостійно займатися її поліпшенням.
Інструкція
1
На одному і тому ж садовій ділянці можуть рости культури, які воліють кислі грунти, нейтральні або слаболужні. Тому доцільно розділити ділянку на зони і проводити обробку грунту в залежності від того, яку культуру ви плануєте тут вирощувати.
2
Кислі грунти воліють щавель, картопля, чорниця, рододендрони. На помірно кислих добре себе почувають малина, полуниця, агрус, томати, морква, гарбуз. Горох, квасоля, шипшина, цибуля, огірки потребують слабокислих і нейтральних грунтах. А ось смородина всіх видів, будь-яка капуста, столовий буряк будуть добре рости на землі із слаболужною реакцією.
3
Існують непрямі ознаки високої кислотності грунту, наприклад, ріст бур'янів-індикаторів подорожника, жовтцю, хвоща, кінського щавлю, поповник. На слабокислих і нейтральних грунтах ростуть пирій, берізка польова, конюшина.
4
Точно ступінь закислення грунту можна визначити за допомогою спеціального приладу, який визначає pH-реакцію. Такі прилади продаються в спеціалізованих магазинах для садівників. Чим нижче pH, тим вище кислотність ґрунту.
5
Нейтралізувати реакцію грунту можна за допомогою гашеного вапна, крейди, доломітового борошна або золи. Якщо pH <3,5, потрібно приблизно 300 г крейди на кв.м; якщо менше 4,3, внесіть 200 г крейди на кв.м. Золи витрачається в 2 рази більше, ніж крейди або вапна. Вносити вапно потрібно під осінню або весняну перекопування раз в 6 років. Через рік перевірте кислотність грунту і, якщо буде потрібно, повторіть вапнування.
6
На піщаних і супіщаних грунтах для зниження кислотності краще використовувати доломітове борошно. Вона не тільки нейтралізує pH, але і збагачує землю кальцієм і магнієм.
7
Не варто вносити гній одночасно з вапном або золою, тому при цьому азот перетворюється в аміак і випаровується, що, природно, знижує ефективність органічного добрива. Щоб уникнути цього, вапно порозсипайте рівномірно по площі ділянки і закладіть її граблями в грунт. Потім внесіть гній і перекопайте землю під штик лопати.