Як знайти максимальну висоту підйому. максимальна висота підйому що таке.

При кидку тіла вгору воно сповільнюється з прискоренням g? 9,8 м/с ?, обумовленим гравітаційним тяжінням Землі. Саме тому в деякий момент часу підкинуту тіло зупиняється і починає рух у зворотному напрямку, вниз. Відстань від точки зміни напрямку руху тіла до поверхні Землі і буде одно максимальній висоті підйому.
Вам знадобиться
  • - секундомір;
  • - радар;
  • - калькулятор;
  • - кутомір.
Інструкція
1
Знайдіть максимальну висоту підйому тіла, кинуто вгору за допомогою секундоміра. Не має значення, кинуто тіло вертикально вгору або під кутом до горизонту. За допомогою секундоміра, засічіть час, який тіло перебувало в польоті. Вимірюйте значення часу в секундах. Оскільки половину часу, проведеного в польоті тіло піднімається, в другу половину опускається, отримане значення поділіть на 2.
2
Розрахуйте максимальну висоту підйому тіла Н. Для цього зведіть поділене на 2 час польоту t в квадрат. Отримане значення помножте на прискорення вільного падіння g? 9,8 м/с ?, а результат поділіть на число 2, H = g? T?/2. Висоту отримаєте в метрах.
3
Приклад. Після кидка з поверхні Землі тіло знову впало на неї через 4 с, на яку максимальну висоту воно піднялося? Знайдіть час підйому тіла на максимальну висоту. Воно дорівнює половині всього часу руху 4/2 = 2 с. Підставте значення в формулу H = g? T?/2 = 9,8? 2?/2? 20 м. Якщо не потрібна підвищена точність, значення прискорення вільного падіння можна брати 10 м/с?.
4
Визначте максимальну висоту підйому тіла, якщо відома його початкова швидкість. Її можна виміряти спеціальним радаром. У деяких пристроях, вона спочатку відома. У тому випадку, якщо тіло запущено вертикально вгору з початковою швидкістю v0, щоб знайти максимальну висоту підйому цього тіла поділіть квадрат цієї початкової швидкості на подвоєне значення прискорення вільного падіння, H = v0?/2? G. Швидкість повинна бути виміряна в метрах в секунду.
5
Знайдіть максимальну висоту підйому тіла, початкова швидкість v0 якого спрямована під кутом до горизонту. При розрахунку враховуйте, що за підйом тіла відповідає тільки вертикальна складова швидкості, яка дорівнює v0y = v0? Sin (?), Де? - Кут до горизонту, під яким тіло почало свій рух, його виміряйте кутоміром. Тоді для розрахунку максимальної висоти підйому тіла можна використовувати формулу, описану в попередньому пункті, а вийшов результат примножить на синус?, Зведений у квадрат H = (v0?/2? G)? Sin? (?).