Як працюють загальноосвітні середні школи.

Загальноосвітні школи покликані дати громадянам країни повноцінну середню освіту. Дисципліни охоплюють основний спектр необхідних учневі знань, готуючи його до подальшого навчання в професійно-технічних та вищих навчальних закладах.
Інструкція
1
У Росії установи, що дають можливість отримати загальну середню освіту, представлені загальноосвітніми школами, ліцеями і гімназіями. Найбільш масовими є саме загальноосвітні школи, в яких і отримує знання основна частина учнів.
2
Стандартна освітня програма розрахована на 9 і 11 років, що відповідає існував в Радянському Союзі восьми- і десятирічної освіти. Дев'ятирічна освіта є обов'язковою. Навчальний рік традиційно починається 1 вересня, цей день святкується як День знань. Весь річний період навчання ділиться на чотири чверті з канікулами між ними. Найдовшими є літні канікули, що тривають з кінця травня по 1 вересня.
3
Учні можуть займатися в одну або дві зміни. Як правило, дві зміни використовуються в школах з великою кількістю учнів. У тиждень може бути п'ять або шість навчальних днів. Уроки тривають по 45 хвилин з перервами між ними, в день зазвичай буває від 3 до 7 уроків.
4
У Росії використовується прийнята ще при Радянському Союзі п'ятибальна система оцінок. Вищою є 5, нижчої - 1. Одиниця і двійка вважаються незадовільними оцінками. Трійка - «задовільно», 4 оцінюється як «добре» і п'ятірка - «відмінно».
5
Після закінчення кожної чверті учням виставляють четвертние оцінки. В кінці навчального року здаються іспити, що оцінюють рівень знань учнів. Випускники одинадцятого класу здають ЄДІ - Єдиний Державний Іспит, який одночасно є і вступним іспитом до ВНЗ. Він здається в тестовій формі, учню необхідно набрати певну кількість балів. Залежно від кількості набраних балів випускник може претендувати на зарахування в той чи інший вищий навчальний заклад.
6
Застосування ЄДІ практично виключає вплив присутніх на іспиті вчителів на підсумкову оцінку, що дозволяє об'єктивно оцінювати рівень знань учнів. Незважаючи на деякі недоліки системи ЄДІ, Міністерство освіти і далі планує розвивати даний спосіб підсумкової атестації.