Як побудувати графік беззбитковості. Як відкрити вино горілчаний магазин.

В економічній теорії та практиці часто використовують термін графік беззбитковості. Він наочно демонструє дохід від виробництва і продажів, який покриває всі витрати. Даний графік можна розрахувати, коли витрати постійні.
Інструкція
1
У перші графік беззбитковості викладено в 1930 році Уолтером Раутенштраухом. Цей вид планування названий графіком критичного обсягу виробництва (графік беззбитковості). В економічній теорії витрати (витрати) виробництва бувають постійними і змінними. Щоб побудувати графік беззбитковості беруться тільки постійні витрати. Для початку виводиться дві осі координат. По осі X виводяться витрати, а по осі Y накладається кількість виробництва. У класичній економічній теорії при збільшенні кількості виробництва на підприємстві, пропорційно ростуть кількість витрат.
2
При побудові графіка, ціни на матеріали і продукцію в цілому незмінні за певний період. Продажі відбуваються рівномірно по плану. При зміні обсягу виробництва і продажів змінні витрати не змінюються. Для того щоб побудувати графік беззбитковості необхідно на графік нанести три лінії. Постійні витрати (ПВІ) наносяться паралельно осі обсягу продукції. Лінія валових витрат (ВІ) зростає з урахуванням змінних витрат. Валові витрати (ВІ) це сума постійних і змінних витрат. Наступна лінія виручка від реалізації (ВР).
3
При перетині виручки від реалізації та валових (загальних) витрат з'являється точка беззбитковості (К). Точка беззбитковості показує підприємству нульовий прибуток без витрат. Правильно побудувати графік беззбитковості дозволить підприємству співвіднести всі витрати і дохід від реалізації продукції. За допомогою графіка беззбитковості можна розрахувати точний прогноз підприємств і його основних показників.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Eqvw1mk5jSQ
Зверніть увагу
За допомогою графіка можна швидко отримати досить точний прогноз основних показників діяльності підприємства при зміні умов на ринку.
Корисна порада
Існує і аналітичний метод, який дозволяє вибрати найкращий варіант при порівнянні кількох технологій.