Як поліпшити якість відео.

Записуючи ролик, варто ще перед початком зйомки подбати про якість відео: зміцнити камеру на штативі, коректно налаштувати баланс білого кольору і фокус. Втім, деякі огріхи, виявлені в знятому матеріалі, можна виправити за допомогою фільтрів редактора, встановленого на ваш комп'ютер.
Вам знадобиться
  • - програма VirtualDub;
  • - фільтр Deshaker;
  • - відеофайл;
  • - браузер.
Інструкція
1
Для обробки відеофайлу можна скористатися редактором VirtualDub, фільтри якого дозволяють освітлити або затемнити картинку, відрегулювати колірну гаму і стабілізувати запис. Для завантаження файлу в редактор застосуйте поєднання Ctrl + O.
2
Відкрийте список доступних фільтрів клавішами Ctrl + F або опцією Filters меню Video. Праворуч від появи порожнього вікна клікніть по кнопці Add. Якщо завантажене в програму відео вимагає зміни контрасту, виберіть пункт brightness/contrast і скористайтеся кнопкою ОК. Виставте потрібне значення для параметрів яскравості і контрасту і клацніть по кнопці ОК у вікні налаштувань. На жаль, у цього фільтра немає режиму попереднього перегляду, а тому оцінити результат ви зможете, закривши вікно зі списком фільтрів ще однією кнопкою ОК і включивши відтворення кліпу.
3
Освітлити або затемнити відео можна за допомогою фільтра levels. Щоб побачити результат дії змінених налаштувань, клікніть по кнопці Show preview. Якщо до застосування levels ви встигли обробити відео іншим фільтром, levels буде діяти не на вихідну картинку, а на результат застосування першого фільтра.
4
Для налаштування колірної гами кліпу виберіть фільтр HSV adjust. За допомогою слайдера Hue відрегулюйте кольору відео, регулятор Saturation дасть вам можливість змінити їх насиченість, а Value зробить картинку світліше або темніше. Подивитись результат зміни налаштувань допоможе кнопка Show preview в нижній частині вікна фільтра.
5
Додати різкість в не дуже чітке відео можна за допомогою фільтра sharpen, у якого, як і у brightness/contrast, немає опції попереднього перегляду.
6
Для зменшення тремтіння картинки підійде фільтр Deshaker, що не входить в мінімальний набір фільтрів, які розповсюджуються з програмою VirtualDub. Втім, його нескладно виявити на інтернет-сайтах, присвячених цьому безкоштовному відеоредактори. Скопіювати архів з фільтром на свій комп'ютер і розпакуйте його в папку Plugins, яка знаходиться всередині папки VirtualDub. Відкрийте список доступних фільтрів, натисніть на кнопку Load і виберіть нещодавно доданий файл з розширенням vdf.
7
Для збереження обробленого відео скористайтеся опцією Save as AVI меню File.