Як надати першу допомогу при опіку.

Легкі опіки є однією з найпоширеніших травм як серед дітей, так і серед дорослих. А важкі опіки за кількістю смертельних результатів поступаються лише дорожньо-транспортних пригод. Але незалежно від ступеня тяжкості травми перша допомога постраждалим повинна бути надана негайно.
Інструкція
1
Прийміть холодний душ, якщо ви отримали сонячний опік. На пошкоджені ділянки шкіри накладіть компрес з календули, змішаної з водою в пропорції 1:10. При підвищенні температури прийміть жарознижуюче. Пийте якомога більше рідини, щоб відновити водний баланс в організмі. При погіршенні самопочуття викличте швидку.
2
Промийте пошкоджену ділянку шкіри під невеликим струменем прохолодної води, якщо ви отримали хімічний опік. Якщо речовина, якою ви обпеклися, є кислотою, обробіть пошкоджену ділянку мильним розчином. У разі, якщо опік викликаний лугом, використовуйте столовий оцет або лимонну кислоту. Накладіть марлеву пов'язку і проконсультуйтеся з лікарем щодо подальших дій.
3
Тримайте обпалену поверхню під струменем холодної води протягом 20 хвилин, якщо ви обпеклися гарячою рідиною. Якщо на шкірі з'явилися пухирі, ні в ким разі не розкривайте їх, щоб уникнути інфікування. Наклавши на пошкоджену ділянку стерильну пов'язку, якомога швидше зверніться до лікаря.
4
Поливайте обпалений відкритим полум'ям ділянку шкіри холодною водою протягом 15 хвилин. Не торкаючись до пошкодженої поверхні руками, ножицями обережно зріжте краю згорілої одягу. Дайте постраждалому заспокійливе і знеболюючий засіб, а також велика кількість рідини для пиття. Наклавши стерильну пов'язку, якнайшвидше доставте постраждалого до лікарні.
Зверніть увагу
Якщо площа опіків велика, оберніть потерпілого чистим простирадлом і ковдрою. Якщо лікарська допомога недоступна, обробіть шкіру навколо опіків тампоном, змоченим в нашатирному спирті. Розкрийте міхури і, якщо це можливо, видаліть їх. Забруднені ділянки обгорілої шкіри обробіть тампонами, змоченими перекисом водню. Підсушивши обпалену поверхню, накладіть на неї стерильну пов'язку з фурацилиновой маззю.