Як лікувати гайморит без проколів.

Гайморит - гнійне запалення гайморових (навколоносових) пазух носа. Захворювання протікає з сильними головними болями і гнійними виділеннями з носа на тлі загальної слабкості організму. Найчастіше лікарі-отоларингологи настійно рекомендують робити прокол для того, щоб витягти весь гній з пазух носа. Багато пацієнтів ставляться скептично до цього настане і намагаються лікувати гайморит без проколів різними методами.
Інструкція
1
Приймайте обов'язково антибіотики, так як гайморит - це не звичайний нежить, який можна вилікувати краплями. Це сильний запальний процес, і при неправильному лікуванні він може обернутися серйозними ускладненнями.
2
Регулярно промивайте ніс. Цю процедуру можна зробити в поліклініці. Після неї настає полегшення носового дихання, головні болі приглушаются. При відсутності можливості відвідувати процедурний кабінет - промивайте ніс самостійно, в домашній умовах. Візьміть морську воду або фізрозчин, і якомога частіше робіть промивання, щоб гній не залишався організмі, а вимивався з носа.
3
Купіть «мазь Вишневського» в аптеці. Ставте в ніс невеликі ватні тампони з маззю на двадцять хвилин. Мазь забезпечує відтік гною з носових пазух. Не нехтуйте цією процедурою, робіть її мінімум чотири рази на день. Закопуйте в ніс судинозвужувальні засоби, проте не зловживайте ними, але і не забувайте про них. Вони забезпечать полегшене носове дихання.
4
Використовуйте народні засоби. Візьміть мед, соняшникова олія і спирт (можна горілку). Подрібніть блендером ріпчаста цибуля і господарське мило. Інгредієнти беруться в рівних частках. Потім все ретельно перемішується і нагрівається на водяній бані. Отриману однорідну масу необхідно остудити. Після того, як суміш стане кімнатної температури, нанесіть її на ватяну паличку і введіть в ніс на двадцять хвилин.
5
Приймайте противірусні препарати. Зміцнюйте імунітет, який послаблюється при хвороби і не може сприяти якнайшвидшому одужанню. Робіть інгаляції з травами, медом, часником або цибулею, чергуючи компоненти. Після того, як відчуєте поліпшення, не припиняйте лікування. Продовжуйте робити інгаляції і приймати імуностимулюючі препарати.
Корисна порада
Не затягуйте з візитом до лікаря. При гаймориті необхідний ретельний огляд. При своєчасному лікуванні вам, можливо, вийде уникнути проколу.