Як визначити розмір гірських лиж.

Лижі бувають декількох видів, залежно від потреб лижників. Так, гірські моделі призначені в першу чергу для екстремального катання по гірських схилах. Новачкам, бажаючим покататися на гірських лижах, рекомендується вибирати моделі для катання на невеликої або середньої швидкості.
Інструкція
1
Крім цього, слід звернути уваги на м'якість лиж. Чим більше м'якість, тим простіше катання. Та й технічні помилки в процесі їзди на м'яких лижах виправляються швидко.
2
Обов'язково враховуйте розміри лиж. Щоб підібрати правильний, слід знати свої «габарити» - вага і зріст. Якщо ваша вага в районі середнього (зростання мінус 100 см), беріть лижі на 5-см коротше вас. Якщо ви новачок або важите нижче середнього, можна вибирати моделі ще більш короткі.
3
Не покладайтеся особливо на формулювання «чим більше вага, тим довший лижі». Тут потрібно враховувати ще подовжню жорсткість лиж, а також торсионную (міра опору, який лижі надаю скручують навантажень). Вони повинні збільшуватися прямо пропорційно вазі лижника.
4
Тепер що стосується вибору безпосередньо моделей лиж. Тут все простіше. Катання на невеликих схилах і великих горах істотно відрізняється. Лижі для крутих схилів повинні бути більш потужними і стабільними на великих швидкостях. В даному випадку краще купити універсальну модель.
5
Чим вище майстерність лижника, тим ширший спектр моделей і ростовок йому доступний: від лиж, які коротше росту власника на 30-50 см, для проходження поворотів з граничним нахилом - фанкарвінгу; до довших примірників для катання на некрутих схилах (на 10-20 см більше зростання лижника).
6
Вибираючи гірськолижні черевики, враховуйте такі параметри, як розмір, комфортність і жорсткість. Розмір визначається за допомогою спеціальних пристроїв - вимірювачів, які присутні в багатьох спеціалізованих магазинах.
7
Черевики підвищеної жорсткості слід вибирати, якщо ви плануєте користуватися ними протягом декількох сезонів з метою активного підвищення своїх навичок. При більшій швидкості зростає рівень контролю, який визначається, в тому числі, жорсткістю черевика.