Як в'язати спицями моделі.

Журнали та книги з в'язання видаються кожен рік і у величезній кількості. Чимало цікавих моделей можна знайти і в інтернеті, як на спеціалізованих сайтах, так і в соціальних мережах. Бажання пов'язати точно таку ж кофточку або розроблене начебто спеціально для доньки сукню інший раз просто непереборно. Щоб результат роботи не розчарував, потрібно слідувати декільком правилам.
Вам знадобиться
  • - книги та журнали з в'язання спицями;
  • - пряжа, кількість і якість якої відповідають опису;
  • - спиці по товщині пряжі;
  • - сантиметрова стрічка;
  • - міліметрівка;
  • - лінійка і олівець.
Інструкція
1
Оберіть модель. Розгляньте фото або малюнок. Зверніть увагу на те, чим супроводжується зображення. Опис роботи може бути як повним, так і частковим. В повний опис включаються схема візерунка, форма, послідовність роботи. Цей варіант найчастіше зустрічається у виданнях для початківців або якщо виконання моделі вимагає підвищеної уваги. Значно частіше зустрічається скорочений опис. Воно може включати схему візерунка і викрійку, основні етапи виконання моделі і т. Д. Оцініть те, чим ви володієте.
2
Зробіть викрійку, але спочатку подивіться, на який розмір розрахована модель і порівняйте його зі своїм. Можливо, викрійку доведеться зменшити або збільшити. Спочатку накресліть лекало по тим розмірам, що дано у описі моделі, потім звірте розміри зі своїми і подгоните викрійку. Може бути, це і не знадобиться.
3
Прочитайте, яку пряжу використовував автор моделі і в якій кількості. Знайдіть в магазині точно таку ж. Пам'ятайте, що навіть однакові по товщині нитки в готовому виробі поводяться по-різному. Навіть модель, пов'язана в точній відповідності з вихідною, при носінні може виявитися мало схожою на оригінал. Тому якщо вказаний певний сорт ниток - вибирайте в магазині саме його.
4
При виконанні будь-якої роботи дуже багато залежить від інструменту, тому дуже уважно поставтеся до вибору спиць. Візьміть ті, які вказані в описі моделі. Якщо там написано, що знадобиться два або навіть три комплекти (наприклад, для основного полотна, гумки і рукавів), не думайте, що вдасться обійтися одним. Найчастіше гумку в'яжуть на більш тонких спицях, ніж інші частини виробу, а для коміра може знадобитися набір з п'яти спиць.
5
Зверніть увагу на фурнітуру, яку використовував автор моделі. Підберіть точно таку ж. Від гудзиків, пряжок і кнопок в чому залежить зовнішній вигляд виробу.
6
Проаналізуйте візерунок. Ознайомтеся з умовними позначеннями, які застосовуються в даному виданні. Як правило, вони зазначені на початку або в кінці. Здебільшого майстри користуються стандартними позначеннями, але іноді зустрічаються і оригінальні умовні значки. Зверніть увагу на те, як в'яжуться парні і непарні ряди. В схемі зазвичай зазначено, виконуються вони лицьовими або виворітними петлями або по малюнку.
7
Схеми найбільш поширених візерунків в книгах зазвичай не даються. Просто вказується, що низ і манжети виконуються гумкою 1х1, патентної, подвійний і т. Д., А основне полотно - панчішної або хусткової в'язкою. Запам'ятайте назви найпростіших малюнків.
8
Зв'яжіть зразки всіх візерунків, які використовуються в даній моделі. Зверніть увагу на технологію їх подальшої обробки. Зазвичай гладкі візерунки після виконання деталі отпаривают, а рельєфні - ні. Вам важливо знати, як візерунки поєднуються один з одним і як поводяться в місцях з'єднання. Можна пов'язати невелику смужку, початок якої буде виконано, наприклад, гумкою, а друга частина - основним узором. Кожен малюнок виконуйте тими спицями, які вказані в описі.
9
Зробіть необхідні розрахунки. Порахуйте, скільки петель і рядів припадає на 1см по горизонталі або вертикалі. Визначте також кількість петель, які потрібно спустити при в'язанні пройми, вирізу і т. П. Запишіть результати.
10
Зв'яжіть елементи моделі. Виконайте всі етапи технологічної обробки деталей, які дані в описі. Якщо вам потрібно відпарити виріб, приколіть пов'язані фрагменти до викрійці і тільки після цього відпарюєте через бавовняну тканину. Це охоронить деталі від розтягування.
11
З'єднайте деталі. Якщо шов не вказаний, можна зшивати або пов'язувати фрагменти вироби трикотажним швом або зв'язати гачком. Важливо домогтися, щоб шов був акуратним і не був помітний на лицьовій стороні, якщо тільки він не є декоративним. Якщо спосіб з'єднання деталей вказано, використовуйте саме його, так само як і варіанти обробки.