Як приготувати апельсинове суфле. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Суфле - пухнастий повітряний об'ємний десерт, улюблений багатьма. У перекладі з французької назва цієї страви означає «вибухнути» або «надутися», і це точний опис того, що відбувається з комбінацією заварного крему і збитих білків при запіканні в духовці. В якості смакової бази для суфле часто використовують сир, шоколад, фруктове пюре, різні фрукти і ягоди. Користується великою популярністю і ніжне цитрусове суфле на основі апельсинів.
Вам знадобиться
  • Апельсинове суфле з лікером
  • 3 столові ложки цукрової пудри;
  • 2 великих шматка цукру;
  • 1 апельсин;
  • 250 мл молока;
  • 1 стручок ванілі;
  • 25 г пшеничного борошна;
  • 4 великих яйця;
  • 4 столові ложки апельсинового лікеру.
Інструкція
1
Суфле випікають у спеціальних формочках - рамекінах (ramekins). Вони бувають різних об'ємів, як правило, зроблені зі світлого глазурованого фарфору, і являють собою круглі контейнери з рифленими краями і плоским неглазуровані дном.
2
Апельсинове суфле з лікеромРамекіни протріть зсередини вершковим маслом і пріпиліте цукровою пудрою. Помийте і просушіть апельсин. Прогрійте його протягом 2-3 хвилин у мікрохвильовій печі. Шматочками цукру протріть шкірку апельсина, щоб вони ввібрали апельсинове ефірне масло. Розтлумачте цукор в ступці. З апельсина дрібної теркою зніміть цедру.
3
Молоко прогрійте на середньому вогні. Стручок ванілі розділіть навпіл, вискобліте насіння і збережіть їх окремо, стручок покладіть в молоко. Додайте апельсинову цедру і товчений цукор. Доведіть молоко до кипіння, не забуваючи помішувати, зняти з вогню, прибрати стручок ванілі, накрити кришкою і відставити убік.
4
Яйця дістаньте заздалегідь. Вони повинні бути кімнатної температури. Так збиті білки будуть довше зберігати повітряну форму. Розділіть яйця на білок і жовток. У чисту каструлю висипте борошно і влийте ванільно-апельсинове молоко. Додайте цукрову пудру і добре перемішайте, щоб не було грудок. Доведіть до кипіння на середньому вогні, зніміть з плити і перемішуйте протягом декількох хвилин. Збийте яєчні жовтки до побіління і введіть їх в охолоджений соус. Закрийте харчовою плівкою і відставте убік остигати. У остиглий крем влийте апельсиновий лікер і перемішайте.
5
У чисту суху миску покладіть яєчні білки і збийте до м'яких піків. Викладіть збиті білки в молочний крем і акуратно перемішайте ложкою, діючи від країв до центру. Викладіть молочно-білкову масу в рамекіни і поставте їх в нагріту до 200оС духовку. Випікайте 15-20 хвилин. Дістаньте з духовки, швидко пріпиліте цукровою пудрою і випікайте ще 5-10 хвилин.