Як виступити з промовою на Останньому дзвонику.

Останній дзвінок - яскрава подія у шкільному житті дитини. І часто комітет з підготовки цього свята пропонує деяким батькам виголосити промову перед випускниками та вчителями. Вона повинна бути записана заздалегідь і включати в себе пункти, що розкривають не тільки заслуги вчителів, а й важливість вступу дітей у доросле життя.
Інструкція
1
Підведіть підсумки пройденого етапу. Ця частина мова повинна бути присвячена безтурботним дитячим рокам, які залишилися позаду. Згадайте про навичках і уміннях, які отримали діти, про те, як вони важливі для майбутнього дорослого життя.
2
затроньте тему майбутнього. Плавно перейдіть на найближчі віддалені роки і все, що з ними пов'язано. Говоріть про важливість пошуку свого шляху, про вибір заняття, яке дасть можливість втілити мрії в реальність. Учні повинні засвоїти, що успіх не приходить відразу, - його потрібно домагатися, а зробити це можна тільки наполегливою працею. Розраховувати доведеться тільки на свої власні сили.
3
Віддайте шану шкільних знань. Вони є фундаментом для майбутньої кар'єри та особистого життя. Саме вони дали можливість дітям стати повноцінною особистістю зі своїми цілями і прагненнями.
4
Подякуйте вчителів. Від знань, винесених зі школи, перейдіть до тих, хто їх передав учням. Без старань вчителів процес навчання не дав би потрібних результатів, адже саме їхня турбота, докладені зусилля і бажання допомагати у вирішенні будь-яких проблем допомогли дітям не тільки сприйняти і засвоїти матеріал уроків, а й підготуватися до самостійного життя.
5
Нагадайте учням про вступ в самостійне життя. Завершальна частина мови має бути ознаменована напуттям від батьків в цілому. Скажіть про те, що ваші діти виросли, і тепер ви готові дати їм більше можливостей самовираження, адже вони стають самостійними повноцінними членами суспільства. А це накладає певну відповідальність, про яку не можна забувати, ніж ви ні довелося займатися в житті.
Зверніть увагу
Не зайвим буде включити в мову подяку особисто директору школи і класному керівнику вашої дитини. Підкреслити дорослішання дітей можна, подякувавши їм за допомогу один одному і вказавши на важливість шкільних років у подальшому житті кожного з них.
Корисна порада
Напишіть і завчіть свою промову заздалегідь. Звичайно, схематичне її відображення взяти з собою потрібно, але читання з листа не дасть тієї емоційності, яку можна вкласти при проголошенні по пам'яті.