Як лікувати хвороби у тварин.

Домашні тварини - джерело радості та позитивних емоцій для дорослих і дітей в будь-якій сім'ї. Хотілося б, щоб наші улюбленці завжди були здорові і веселі, але, на жаль, вони не застраховані від травм і хвороб. хоча ретельне дотримання профілактичних заходів може запобігти багато неприємностей. У разі хвороби вашого вихованця дотримуйтесь спокій, намагайтеся діяти швидко, а найголовніше - вчасно зверніться до ветеринара і дотримуйтесь його рекомендації.
Інструкція
1
Перші ознаки захворювання тварини - млявість і відмова від їжі і води, тим більше супроводжувані розладом шлунка і блювотою. Також приводом для того, щоб насторожитися, може стати прагнення вашого улюбленця уникати спілкування, ховатися в затишних куточках квартири. Уважно огляньте тварину: немає виділень з очей і носа, ранок або вогнищ запалення на шкірі, чи чисті вуха? У весняно-літній період часу слід ретельно оглядати собак і кішок, які мають доступ на вулицю, на предмет кліщів. Ознакою у кішок і собак вважається також сухий ніс, але слід враховувати, що після тривалого сну ніс навіть цілком здорової тварини може бути сухим. Для нестерилізованих кішок і собак жіночої статі тривожним симптомом може бути тривала або занадто часта тічка: її причиною може виявитися пиометра - запалення матки.
2
Як можна швидше запишіть вашого вихованця на прийом до ветеринарного лікаря. Виявлені вами симптоми можуть знадобитися в тому випадку, якщо в клініці вам зможуть дати попередню консультацію по телефону. Ставити діагноз самостійно - вкрай ризиковано. Так, наприклад, блювота і пронос у тварини може бути ознакою як вірусної інфекції, так і проковтнутого стороннього тіла, або отруєння. Але в будь-якому випадку, це загрожує зневодненням організму, а значить, вашого вихованця потрібно рясно напувати, навіть якщо він відмовляється від води. Це робиться за допомогою медичного шприца без голки. Чим більше об'єм шприца - тим краще. Злегка відкрийте пащу тварини, піднявши його голову, і повільно вливайте воду в куточок губ. Хоча якась частина води неминуче буде виплюнути, в організм вашого улюбленця, проте потрапить необхідна йому рідину. Кішку для проведення цієї процедури краще запеленать в рушник, так, щоб вільна була тільки голова - так ви менше постраждаєте від кігтів.
3
Дієту для хворого повинен визначити лікар. Існує великий вибір дієтичних кормів для різних випадків захворювань. Але головний принцип, якого вам слід дотримуватися при годуванні хворої тварини, це відсутність в його раціоні їжі з вашого столу. Смажені, жирні, солодкі, солоні, гострі продукти - можуть нашкодити навіть здоровому організму. Коли у видужуючого тваринного відновлюється апетит, і він починає просити ласощі, проявіть твердість характеру: ніяких чіпсів і сухариків ваш вихованець отримувати не повинен, за винятком схвалених ветеринаром спеціальних підгодівлі і вітамінів. У зоомагазині ви зможете вибрати безпечні підгодівлі для тварин будь-якого виду і віку.
Зверніть увагу
Хвороби тварин діляться на чотири групи: - інфекційні хвороби, що викликаються мікроорганізмами, передаються від тварини до тварини; - інвазійні, збудниками яких є паразити; - хірургічні, що є як правило, наслідками різних травм; - внутрішні незаразні, що виникають внаслідок неправильного догляду за твариною і порушення правил годування.
Корисна порада
Не використовуйте для лікування тварини без рекомендації лікаря препарати, призначені для лікування людей. Вони можуть надати на вашого вихованця зовсім не те дія, на яку ви розраховуєте. Якщо на тілі у тварини є рани, або післяопераційні шви, які потребують загоєнні, потрібно надіти на його шию спеціальний комір, який заважає Зализування і розчісування травмованих мест.Прі можливості навчитеся робити тварині уколи, хоча б в холку. Для цього не обов'язково чекати хвороби - профілактичні ін'єкції вітамінів, рекомендованих ветеринаром, будуть дуже корисні вашому вихованцеві.