Як зробити ручку.

Предмети і сувеніри, створені власними руками, мають набагато більшу цінність, ніж їх аналоги, куплені в звичайному магазині. Придбавши в якості подарунка або сувеніра річ, створену від початку і до кінця вручну, ви, тим самим, стаєте володарем ексклюзивного товару, подібного якому не буде більше ні в кого. Багатьом здається, що немає більш буденного і стандартного предмета, ніж проста кулькова ручка - але навіть ручку можна перетворити в оригінальний і творчий подарунок, зроблений своїми руками і має велику цінність.
Інструкція
1
Щоб виготовити власну дерев'яну ручку , почніть з розробки 3D-плану та добірки матеріалів і креслень. Для корпусу ручки принципова твердість і довговічність матеріалу, тому вибирайте тверді породи дерева, які мало зношуються і добре поліруються (ебен, бук, клен, та інші). Також вам знадобиться вузька алюмінієва трубка і стрижень з латуні.
2
Складіть креслення переднього і заднього ковпачка, дерев'яного корпусу ручки, і алюмінієвої внутрішньої трубки. Всі деталі повинні відповідати один одному за розміром. Щоб виготовити жорсткий металевий стержень, який є основою ручки, візьміть алюмінієву трубку із зовнішнім діаметром, рівним 6 мм, і внутрішнім діаметром в 4 мм.
3
Використовуючи надфіль або велику наждачний папір зробіть поверхню трубки шорсткою, щоб вона згодом краще приклеїлася до дерева. Потім обмотайте трубку бавовняної ниткою.
4
Візьміть три пластини дерева - ебенового, букового і кленового. Помістіть пластини разом і розведіть епоксидну смолу. Склейте епоксидною смолою пластини дерева разом і затисніть струбцинами до повного висихання. Після цього розпиляєте дерево на заготовки - окремо зробіть чорну ебенового заготовку, окремо - букову, і окремо кленову.
5
У кожній деталі зі скошеними краями зробіть співісні отвори дрилем, діаметром, рівним зовнішньому діаметру алюмінієвої внутрішньої трубки. До просвердленої і одягненою на свердло дрилі ебенової деталі приклейте букову деталь супер-клеєм, а потім продовжуйте свердлити. Таким чином, отвори з'єднаються в одну рівну лінію. Те ж саме зробіть з третьої заготівлею.
6
Знову розведіть епоксидну смолу і просочіть алюмінієву трубку, обмотану нитками. Нитки повинні бути повністю просякнуті клеєм. Надіньте на трубку заготовку, склеєну з трьох просвердлених дерев'яних деталей. Стисніть заготовку струбцинами і дочекайтеся затвердіння епоксидної смоли.
7
Після висихання деталей скористайтеся для обточування корпусу ручки навчальним токарним верстатом. Затисніть кінець ручки в патроні і вільний кінець затисніть центром. Встановивши заготовку на верстат, почніть обробляти її так, щоб виточити рівний циліндр, діаметр якого приблизно відповідає максимальному діаметру ручки.
8
Потім продовжуйте обточувати циліндр зліва і справа, щоб він звужувався до кінців, допрацьовує поверхню напильником і шкіркою. Зашліфуйте заготовку дрібної шкуркою до появи рівною і гладкою дерев'яної поверхні.
9
Після цього зріжте зайві краю стирчить алюмінієвої трубки, і з обох кінців ручки наріжте на трубці зсередини різьбу на 10 мм в глибину, крок якої не повинен перевищувати 0,5 мм. Для нарізування різьби використовуйте мітчик.
10
На світлу частину корпусу ручки ви можете нанести іменну напис, яку попередньо потрібно надрукувати в Фотошопі, роздрукувати в дзеркальному відображенні на лазерному принтері і прикласти до дерева, приклеївши малярським скотчем. Після цього нагрійте напис зовні праскою, обережно, щоб папір не приклеїлася до ручки.
11
Зніміть папір після нагрівання - на ручці залишиться напис чорним тонером. Її можна підфарбувати чорним перманентним маркером, щоб вона виглядала чіткіше і красивіше.
12
Залишилося виготовити ковпачки, накрутити їх на різьбу і покрити ручку лаком, повністю опустивши її в банку, і висушити.
Зверніть увагу
Але при виготовленні ножа не достатньо зробити красивим і якісним лише лезо, важливо придумати і довести до досконалості рукоятку. Тому потрібно знати, як зробити ручку для ножа так, щоб вона була справжнім «ювелірним» виробом. Потрібно звернути увагу на те, щоб дерево піддавалося обробці, легко полірувати, в результаті - блискало і блищало. Робити їх трохи складно, але результат виправдовує всі надії і сподівання.