Як зробити штучне водоймище своїми руками.

Часто садівники та власники котеджів бажають облагородити свою ділянку штучним водоймищем. Для того щоб його зробити, можна звернутися в спеціалізується на цьому фірму, але можна спробувати створити його і своїми зусиллями.
Інструкція
1
Перш ніж почати пристрій водойми, вирішите, для яких цілей він вам потрібен. Вони можуть бути як декоративними, так і функціональними. Декоративні - є інструментом ландшафтного дизайну. Як правило, вони розташовуються в одному з центральних місць і облагороджуються фонтанами, каскадами, рослинами. Крім того, вони створюють певний мікроклімат, зволожують повітря. Функціональні - крім естетичної функції, несуть і практичну користь. В них можна купатися, розводити птахів і рибу. При використанні сучасних технологій можна ці дві якості об'єднати.
2
Зробити штучну водойму можна кількома способами. Найпростіший з них, коли в землі викопується яма, а в неї встановлюється пластикова ємність. Мінус даного способу в тому, що ці ємності мають невеликий обсяг, та й взимку можуть лопнути. Можна зробити спеціальну бетонну чашу. Це найдорожчий і трудомісткий метод. Він зажадає установки арматури і використання бетону певної марки. Краще і найпростіше зробити плівковий водойму.
3
Для початку визначтеся з місцем, де він буде розташовуватися. Бажано знайти добре освітлене, але щоб прямі промені сонця не потрапляли. Не ставте і поряд з насадженнями, так як коріння дерев або чагарників можуть пошкодити гідроізоляцію.
4
Розмітьте контур майбутнього ставка. Його можна зробити неправильної форми, для цього по необхідної конфігурації укладіть, наприклад, мотузку. Для водойм правильної форми зробіть розмітку з кілочків, вбитих в землю. Викопайте яму потрібної глибини за допомогою лопати. Якщо необхідна більша глибина, замовте спецтехніку. Після того як котлован готовий, дно очистіть від каменів і коріння. Укладіть геотекстильні полотно, а зверху геомембрану. Шви геомембрани зваріть спеціальним зварювальним автоматом. Укладіть грунт водойми, наприклад, пісок, каміння. Заповніть його водою на дві третини.