Яку фарбу вибрати для оздоблювальних робіт. Яку фарбу вибрати для внутрішніх робіт.

Сучасна промисловість пропонує величезний вибір лакофарбової продукції, призначеної для внутрішніх і зовнішніх оздоблювальних робіт. Сьогодні можна підібрати фарбу найрізноманітнішої текстури і практично будь-якого кольору. Разом з тим, перед покупкою оздоблювальних матеріалів необхідно добре продумати дизайнерське рішення об'єкта, а також врахувати розміри ремонтується приміщення і ступінь його освітлення.
Інструкція
1
При виборі лакофарбових матеріалів для внутрішньої обробки важливим параметром є функціональність приміщення. Так для кімнат, де людина проводить багато часу (спальня, вітальня, дитяча, кабінет), краще використовувати спеціальні клейові фарби. Вони не утворюють міцних повітронепроникних плівок, і відповідно, не порушують необхідний повітряно-вологості режим в приміщенні.
2
Масляні, емалеві та вододисперсійні фарби застосовуйте для фарбування стін у підсобних приміщеннях, ванній кімнаті, коморі, кухні та коридорі. Це місця часто відрізняються підвищеною вологістю повітря, тому там потрібні фарби з особливим пігментом, утворюючим плівку. Такий бар'єр ефективно захистить поверхню стіни від надлишок вологи.
3
Для зовнішньої обробки стін будинку або дачі, використовуйте атмосферостійкі фарби, які захистять деревину від згубного впливу зовнішнього середовища.
4
Одним з важливих показників якості фарби незалежно від текстури є її склад. Вважається, що кількість інгредієнтів, що входять до нього, не повинно бути менше дев'яти. До складу високоякісної лакофарбової продукції входить до 14-15 різних компонентів. Звичайно, ціна у такої фарби відповідна, проте використовувати її набагато приємніше і зручніше. Вона легко наноситься на будь-яку поверхню, а також відмінно витримує суху і вологе прибирання. Якщо ви хочете, щоб фарба служила якомога довше, вибирайте продукти з вмістом фунгіцидної добавки та спеціального антисептика.
5
При покупці лакофарбової продукції зверніть увагу на те, що кількість фарби розраховується в літрах, і часто вигідніше купити дорожчу, але якісну. Оскільки одним літром хорошою фарби можна обробити поверхню, у кілька разів перевищує можливості її дешевого аналога.
Сьогодні багато людей все частіше віддають перевагу фарбуванні стін, а не паперовим шпалерам, які схильні бруднитися і відклеюватися. При цьому часто вони не знають, яка фарба найкраще підійде для внутрішніх робіт, оскільки асортимент сучасних фарб досить широкий і різноманітний.

Найпоширеніші фарби

Перед покупкою фарби для внутрішніх робіт в першу чергу потрібно визначитися з її призначенням, оскільки кожен тип фарби відмінно підходить для конкретної мети і може категорично не підходити для іншого. Дуже поширеною в минулому, а сьогодні рідко використовуваної, є олійна фарба. Вона має дуже різким запахом, висихає 24 години, важко знімається з поверхні і з часом втрачає свій зовнішній вигляд. Більш популярні швидковисихаючі латексні фарби на водній основі, які відрізняються стійкістю і долговечностью.Прі внутрішніх роботах масляну фарбу можна використовувати для фарбування металевих поверхонь, тоді як латексну фарбу зазвичай вибирають для фарбування інтерьера.Распространенним варіантом для внутрішніх робіт є матова фарба, яка відмінно маскує дефекти стін і часто використовується для фарбування. Також для будь-яких поверхонь ідеально підходять атласна фарба і фарба «Яєчна шкаралупа», які блищать і легко очищаються. Не рекомендується купувати універсальну фарбу, оскільки навіть найякісніші її марки не можна порівняти зі спеціалізованими складами, а платити за властивості, які не особливо потрібні при виконанні внутрішніх робіт, недоцільно.

Вибираємо хорошу фарбу

Ідеальним вибором для фарбування офарблюваних шпалер є вододисперсійна тонкослойная фарба на латексній основі, яка не закриває фактуру шпалер. При виборі фарби потрібно звертати увагу на її покриваність, атмосферостійкість, водостійкість і світлостійкість, а також ступінь блиску. Для спальні, дитячої або вітальні бажано вибирати матову фарбу, а для санвузла та кухні краще купувати напівматові і полуглянцевие фарби, що володіють підвищеною стійкістю до частого митью.Качественная фарба не повинна текти і розбризкуватися, а її консистенція повинна бути желеподібної і добре пристає до поверхні. Також для внутрішніх робіт в сухих приміщеннях відмінно підходять глянцеві і матові водорозчинні фарби, стійкі до миття та впливу миючих засобів. Однак перед їх використанням поверхня повинна бути ідеально підготовленої до фарбування, оскільки дані фарби не приховують її дефекти. Щоб уникнути появи конденсату, на поверхню потрібно нанести аерозольна засіб «антіплесень», після висихання якого можна наносити будь-яку обрану фарбу.