Як прилаштувати кота на час відпустки.

В розпал літніх відпусток багато господарів тварин стикаються з проблемою - куди ж прилаштувати улюбленого вихованця. Тварини завжди гостро переживають розлуку з господарем і не люблять зміну місць. Значить, треба постаратися зберегти коту звичну домашню обстановку і забезпечити належний догляд.
Інструкція
1
Домовтеся з сусідами, щоб вони пригледіли за котом. Особливо добре цей варіант підходить тим, хто з сусідами дружить, і кіт їх не раз бачив і знає. Тоді є ймовірність, що він не злякається їх приходу і їстиме корм, який вони поклали в миску. Адже багато тварин саме відмовою від їжі висловлюють своє невдоволення новими обставинами. При цьому ні в кому разі не можна змінювати звичний раціон харчування вихованця і годувати його незвичними порціями. Кішок досить годувати двічі на день - вранці і ввечері, щодня міняти питну воду і чистити лоток.
2
Обов'язково обговоріть з сусідами суму (чи інше винагороду), яку ви заплатите їм за догляд за твариною. Так ви будете впевнені, що про нього дійсно подбають і не кинуть. Залиште в заставу невелику суму, а так само необхідно залишити гроші на утримання кота. Адже може трапитися так, що корм або наповнювач закінчаться раніше.
3
Якщо сусіди щодня не зможуть приходити, попросіть когось із родичів або друзів раз в день доглянути за твариною. Щоб вихованець не голодував, придбайте годівницю з дозатором. Вони бувають декількох видів. Є такі, в які ви насипаєте корм до самого верху, і він витрачається в міру того, як тварина його їсть. Є дозатори з таймером - в миску вміст дозатора потрапляє до встановленого тимчасовим інтервалом. Миска з дозатором гарантує, що корм буде свіжим, і тварина з'їсть його рівномірними порціями.
4
У самому крайньому випадку розгляньте варіант готелю для тварин. Такий варіант небажаний тим, що для кішок подібні переїзди завжди стрес, вони дуже прив'язані до будинку. Перш ніж віддати тварину в готель, подивіться обстановку, в яких умовах утримуються кішки. Готель повинен знаходитися в заміському будинку, мати окрему кімнату для перебування тварин і закритий вуличний вольєр для прогулянок. Коти повинні сидіти в індивідуальних великих клітках і не контактувати з іншими тваринами.
5
Дізнайтеся, які документи вам необхідно надати, щоб тварина прийняли. З вас повинні в обов'язковому порядку зажадати ксерокопію вашого паспорта і ветеринарний паспорт кота. Такі заходи говорять про те, що заклад піклується про здоров'я своїх «постояльців». В іншому ж випадку, вам ніхто не дасть гарантії, що назад ви заберете свого улюбленця абсолютно здоровим.
6
Укладіть з зооготелі договір надання послуг, в якому будуть прописана вартість подобового змісту, умови утримання, особливості харчування. Ви маєте право вказати в такому договорі будь-які додаткові послуги, які ви хотіли б отримати і оплатити. Так вашого «Мурзика» можуть підстригти, помити, вигулювати і навіть грати з ним в звичні ігри.
7
Якщо ви шукайте бюджетний варіант, зверніть увагу на, так звані, приватні перетримки. На перетримці перебувають тварини, які з тих чи інших причин не мають господаря. В основному там утримуються тварини, підібрані на вулиці і чекають свого «усиновлення». Хтось в цей період проходить лікування, хтось доживає свої дні. До мінусів передержек можна віднести те, що тварини можуть надходити до них з вулиці без жодного ветеринарного контролю. Ви не можете скласти з власником перетримки договір, оскільки такі заклади діють нелегально.