Як уникнути влітку харчового отруєння.

З харчовим отруєнням люди найчастіше стикаються влітку. У теплу пору року продукти харчування псуються швидше. Щоб не отруїтися, необхідно чітко слідувати правилам приготування їжі та зберігання продуктів.
Інструкція
1
При покупці продуктів не забувайте перевіряти термін їх придатності. Навіть у холодильнику «літня» температура помітно відрізняється від «зимової». Тому, перевіряючи терміни придатності швидкопсувних продуктів, влітку слід віднімати від зазначеної дати 1-2 дні.
2
не закуповує продукти на тривалий термін. Холодильник - це не «консервує» агрегат. Він лише уповільнює розмноження бактерій, та й то не завжди. Деякі мікроорганізми швидко пристосовуються до умов холодильника і починають активно розмножуватися.
3
Зберігайте в холодильнику тільки добре промиті продукти. Складайте їх у пакети або чисту, закривається посуд.
4
Не залишайте в теплі швидкопсувні продукти. Відкладайте частину для їжі, а решту краще відразу прибирати в холодильник. Самий розумний варіант влітку - готувати небезпечне в плані отруєння блюдо на один раз.
5
Проводьте щотижневу ревізію і викидайте з холодильника все, що залежалося. Так ви зможете вберегти себе від випадкового вживання зіпсованих продуктів.
6
Купуйте фрукти та овочі без пошкоджень, з цілою шкіркою або шкіркою. Чи не пробуйте ягоди в магазині чи на ринку. Ні в якому разі не беріть розрізані кавуни. Також не слід купувати підгнилі фрукти. Навіть якщо ви видалите уражені місця, це не захистить вас від інфекції, так як хвороботворні мікроорганізми і грибки здатні проникати на всю глибину м'якоті.
7
Все продукти ретельно мийте під проточною водою. Не забувайте знімати і викидати верхній шар з листових овочів.
8
Не купуйте продукти харчування у приватників. За безпеку такої продукції ніхто не відповідає, на відміну від супермаркетів і магазинів, де правила зберігання все ж намагаються дотримуватися.
9
Не їжте сумнівні ягоди і гриби. Цікавість може коштувати вам життя. У цьому плані особливо ретельно треба стежити за дітьми, які люблять брати в рот все підряд.
10
Не зберігайте більше 2 годин без охолодження багатокомпонентні страви, приготовані в похідних умовах. Це стосується салатів, супів та ін.
11
Для пиття і приготування їжі використовуйте тільки бутильовану воду або взяту з-під крана. Такі джерела, як струмки, озера і річки можуть містити забруднюючі речовини та збудників різних захворювань.
12
Завжди мийте руки з милом перед їжею і приготуванням їжі. Очищайте спеціальними засобами посуд і обробні дошки.