Як варити варення з вишень з кісточками. Як зварити варення з вишні домашньої з костачкамі.

Збираючись зайнятися домашніми заготовками, почніть з домашнього варення. Воно придатися для довгих зимових чаювань або стане відмінним доповненням до запіканок, оладок і сирників. Спробуйте зварити смачне варення з вишні з кісточками, відмінне тонким ароматом і приємним кислувато-солодким смаком.
Вам знадобиться
    • 1 кг вишні;
    • 1,5 склянки води;
    • 1,2 кг цукру.
Інструкція
1
Щоб вишневе варення не псувалося під час зберігання, а ягоди були рівними і красивими, при варінні нагрівання потрібно чергувати з тривалим настоюванням. Чим довше настоюється варення, тим більш ошатними вийдуть плоди.
2
Переберія вишні. Не використовуйте пом'яті і початківці псуватися ягоди. Ретельно вимийте їх в декількох водах, обірвемо хвостики. Обсушіть вишню, розсипавши її на чистому рушнику.
3
Зваріть сироп з цукру і води. Вишні наколи зубочисткою - це полегшить проникнення цукру в ягоди. Дуже тверді вишні можна опустити їх на хвилину в окріп. Викладіть плоди в каструлю або таз і залийте їх гарячим сиропом. Ємність з майбутнім варенням приберіть в прохолодне місце - ягоди повинні постояти 10-12 годин, просочитися цукром і виділити сік.
4
Витримавши належний час, поставте каструлю на плиту і нагрівайте до кипіння. Слідкуйте, щоб варення не пригоріло і ягоди не пристали до дна посуду - акуратно помішуйте його дерев'яною ложкою або струшуйте каструлю колоподібними рухами.
5
Шумівкою або ложкою прибирайте піну, яка буде збиратися на поверхні варення. Готуйте вишню 8-10 хвилин, потім знову зніміть каструлю з плити і поставте настоюватися на 6:00. Поверніть каструлю на плиту, нагрійте до кипіння і варіть ще 10 хвилин. Знову приберіть вишню для настоювання на 4 години. Поставте варення на вогонь і варіть ще 10 хвилин.
6
Простерилизуйте банки і кришки, висушіть їх. Чистою ложкою розкладіть вишні по банках. Сироп поверніть на плиту, доведіть до кипіння і варіть 15 хвилин. Перевірте його готовність, крапнувши трохи на холодне блюдце. Правильно зварене варення не повинно розтікатися. Гарячим сиропом залийте ягоди. Герметично закрийте банки кришками і приберіть їх на зберігання.
Корисна порада
Рецепт вишневого варення можна трохи змінити, зваривши його не так на цукрі, а на меду. На кілограм вишні візьміть 5 склянок рідкого меду і трохи зменшите кількість води, необхідне для варіння сиропу.