Як проводити соціальну роботу з дітьми.

Соціальна робота з дітьми - заняття відповідальне і дуже складне. Адже з маленькою людиною потрібно знайти спільну мову, зробити так, щоб він довірився чужому дорослому і поділився своїми проблемами. Тому необхідно дуже ретельно готуватися до зустрічей з підопічним і уважно продумувати деталі вашого спілкування.
Інструкція
1
Якщо робота зачіпає дітей з благополучних сімей, наприклад, провести з ними профілактичні бесіди в школі, завдання спрощується. Соціальна робота в цьому випадку полягає в тому, щоб пояснити дітям наслідки тих чи інших вчинків або дій. Наприклад, що відбувається з підростаючим організмом від викуреної сигарети або випитого алкоголю. Складність в цьому випадку полягає в тому, що діти зазвичай просто бесіду не сприймають, їм здається, що з ними такого не буде. Тому потрібно подумати, як їх залучити. Може, як варіант, показати їм фотографії пошкоджених органів. Психологи запевняють: наочна агітація діє набагато сильніше, ніж ефемерні розмови про те, що може бути шкідливо для організму.
2
У випадку, якщо ваша соціальна робота передбачає допомогу дітям з неблагополучних сімей, тут потрібно готуватися ще ретельніше. Адже ви повинні спілкуватися не тільки з дитиною, але і з його батьками. Відвідувати неблагополучну сім'ю потрібно регулярно, бажано хоча б раз на тиждень. Це необхідно для того, щоб можна було контролювати, як дитина харчується, чи ходить він до школи і чи робить уроки.
3
Залиште свої контактні дані в школі, яку відвідує важкий підліток. Так як в асоціальної сім'ї надії на батьків немає, вам доведеться самостійно контролювати життя дитини і допомагати батькам його виховувати.
4
Обов'язково проведення профілактичних бесід і з батьками вашого підопічного. Ваше завдання - повернути їх до нормального життя і допомогти їм стати для своїх дітей турботливими й люблячими. Якщо ж бесіди не мають ефекту, що надається матеріальна допомога у вигляді видачі продуктів харчування не оцінюється належним чином, доводиться ставити питання про вилучення дитини з сім'ї. Але це самий крайній випадок. Фахівці органів соціального захисту спочатку повинні зробити все можливе, щоб зберегти сім'ю.
5
Соціальна робота також включає в себе і оформлення дитини з важкої сім'ї на літній відпочинок у дитячі табори.
6
Крім асоціальних сімей, предметом уваги фахівців органів соцзахисту стають і ті сім'ї, де виховуються маленькі інваліди. Відповідальні за дитину люди повинні допомогти йому адаптуватися в світі, знайти себе і не відчувати так гостро того, що він урізаний в можливостях. Для цього ви повинні допомагати родині у вирішенні їхніх побутових проблем. Наприклад, якщо в під'їзді немає пандусів або спеціальних ліфтів для інвалідів-колясочників, ви повинні посприяти і звернутися в керуючу компанію чи іншу фірму, що виконує такі функції, з проханням оформити під'їзд так, щоб маломобільні люди не відчували себе обділеними.
7
В рамках соціальної роботи з дітьми відповідальна особа повинна допомагати їм брати участь у виставках, відвідувати культурні заходи і т.д. У тому випадку, якщо батьки не хочуть займатися своєю дитиною або одні не справляються з повноцінним розвитком дитини-інвалідам, їм життєво необхідна допомога ззовні. І такою допомогою стають соціальні служби.
Корисна порада
Пам'ятайте, що працювати в цій сфері дуже важко і фізично, і морально. Тому ретельно зважте рішення піти в соцпрацівники. Якщо ви не витримаєте і вирішите відмовитися, зробити це буде складно - адже дитина вже встигне до вас прив'язатися. А своєю відмовою від нього ви завдасте обділеній малюкові ще більшу травму.