Як уникнути алергії на тополю.

При настанні спекотних днів на початку літа з тополі починає летіти пух. Це найскладніша пора для людей, які страждають алергічними реакціями. Щоб уникнути алергії, потрібно дотримуватися всіх запобіжних заходів.
Вам знадобиться
  • - антигістамінні засоби;
  • - марлева пов'язка.
Інструкція
1
Сам по собі тополиний пух не є алергеном. Реакція на нього може розвинутися лише у виняткових випадках. Але в цей же час починають цвісти багато рослин, пилок яких буквально вбирає в себе пух. У алергіків починається чхання, сльозотеча, розвивається шкірний свербіж, безсоння, можуть почервоніти очі, початися кашель. Щоб запобігти всі ці симптоми, виходьте на вулицю тільки в респіраторі чи в ватно-марлевою пов'язці. Очі захищайте очками. Відразу після повернення прийміть душ, переодягніть всі речі.
2
Якщо вам потрібно вийти на вулицю без пов'язки або респіратора, робіть це до 11 ранку або після 17 години вечора, коли пух летить найменше.
3
Вікна в приміщенні краще не відкривати зовсім і скористатися кондиціонером або вентилятором, щоб було не так жарко. Якщо ж поставити прилади з якихось причин неможливо, всі віконні прорізи затягніть дрібною сіткою або марлею. Це допоможе уникнути проникнення пуху з пилком в приміщення.
4
В цілях профілактики вам доведеться приймати антигістамінні препарати. Зверніться до лікаря і отримаєте рекомендацію з приводу лікування під час сезону, коли з тополь летить пух. Сучасні антигістамінні фармацевтичні засоби не викликають сонливості, але їх дози і способи застосування потрібно обов'язково узгодити з лікуючим лікарем.
5
З кінця квітня-початку травня починайте зміцнювати імунну систему. Якщо у вас алергія не тільки на пилок рослин, але і на полівітамінні комплекси, отримаєте рекомендацію лікаря з приводу прийому імуномодуляторів або імуностимуляторів. У більшості випадків важка алергічна реакція розвивається на тлі зниження імунітету.
6
Дотримуйтесь особливу дієту. Поки летить пух, відмовтеся від всіх продуктів, які так чи інакше можуть спровокувати алергічний напад. Дотримуйтеся режиму дня, не перевтомлюйтеся, уникайте стресів. Якщо ж у вас є можливість, візьміть чергову відпустку і на час покиньте місто, де посаджені тополі.