Як заморожувати ягоди, щоб зберегти вітаміни.

Літо - найкраща пора, коли можна насолоджуватися смаком і ароматом свіжих ягід і, заодно, підзарядити свій організм натуральними вітамінами. Але, на жаль, цей сезон занадто швидко проходить, а отримувати «живі» вітаміни хочеться і взимку. Вихід є: можна заготовити ягоди про запас.
Вам знадобиться
  • - ягоди;
  • - тара для зберігання замороженого продукту;
  • - плоскі піддони;
  • - холодильник з регульованою температурою заморозки або морозильна камера.
Інструкція
1
Підготуйте тару для зберігання заморожених ягід. Можна використовувати целофанові пакети (особливо зручні мішечки з кліпсами) і пластикові коробочки або стаканчики з кришками. Головне, щоб тара герметично закривалася. Що зберігаються в пакетах плоди займають менше місця в морозильній камері. А в пластикових контейнерах зручно заморожувати ягоди, посипані цукром, або в цукровому сиропі. Вибирайте те, що вам найбільше зручно.
2
Підготуйте плоди: переспілі, злегка зіпсовані не підходять для заморозки. Переберіть всі ягоди, приберіть сміття, видаліть плодоніжки, злегка промийте. Малину і ожину рекомендується опустити на хвилину в слабкий сольовий розчин, щоб видалити з плодів можливих жучків і їх личинки. Промиті ягоди розкладіть в один шар на піддони (дека), щоб вони просохли.
3
Підготовлені плоди розкладіть в один шар на піддоні і поставте в морозильну камеру до повного заморожування. Дуже добре, якщо ваш холодильник має функцію «швидка заморозка» - чим менше часу витрачено на заморозку ягід, тим більше вітамінів збережеться. Після того, як ягоди заморожені, перекладіть їх у тару для тривалого зберігання. Намагайтеся, щоб при укладанні ягід залишалося якомога менше вільного простору для повітря, але при цьому не утрамбовуйте сильно плоди, щоб не пошкодити їх. Обов'язково стежте за тим, щоб всі упаковки з ягодами були герметично закриті. Приберіть в морозильник.
4
Морозити ягоди, зберігаючи вітаміни, можна також в цукрі. Принцип такий же, як і при звичайній заморожуванню, тільки спочатку свіжі ягоди засипте цукром. Дуже смачні і не менш корисні плоди, заморожені в цукровому сиропі. Перед заморожуванням укладіть ягоди в контейнер для заморозки і залийте їх сиропом (200 г цукру на 1 літр води), поставте контейнер в морозильну камеру.
Зверніть увагу
Заморожені ягоди при температурі від 18оС зберігаються від 8 до 12 місяців.
Корисна порада
Якщо ви вирішили використовувати для зберігання ягід пакети, обов'язково зверніть увагу на те, що вони повинні бути новими. Пакети вторинного використання можуть бути з микротрещинами, тому пропускати повітря і сторонні запахи до ваших ягодам.