Як зробити декоративний ставок на дачі своїми руками. Як зробити наличники на вікна своїми руками.

Як же чудово мати дачу. Свіже повітря, тиша, квіти. А що ви думаєте з приводу того, щоб зробити на ділянці декоративний ставок. Для його створення часто наймають професіоналів, але можна зробити його і своїми руками.
Інструкція
1
Не через всякої ями можна зробити ставок. Для початку необхідно правильно провести розрахунки. По-перше, вирішите, якої форми буде водойма, і де він буде розташовуватися. Бажано знайти для нього місце поруч з будинком, яке добре освітлюється, але прямі сонячні промені не будуть на нього падати, також не можна його розміщувати в безпосередній близькості з насадженнями. Визначтеся з глибиною майбутнього ставка, вона безпосередньо залежить від того, як ви хочете його використовувати. Якщо це просто елемент ландшафтного дизайну, досить викопати 0,7 м, якщо ви хочете завести риб або птахів, глибина повинна бути два метри.
2
Тепер вирішите, з якого матеріалу буде ваш водойму. Найчастіше використовують спеціальні пластикові ємності або плівку. Мінус першого варіанту в тому, що ємності мають невеликий об'єм і можуть тріснути взимку. Але перевага цього способу в простоті установки. Вирийте котлован потрібної форми, утрамбуйте стіни і дно, приберіть каміння і коріння рослин, встановіть ємність. Щілину між грунтом і резервуаром засипте піском, постійно поливаючи його. Налийте воду.
3
Під водойму на плівці виройте яму потрібної форми, утрамбуйте дно і стінки. Для водойми неправильної форми укладіть на землю мотузку в потрібній конфігурації, для квадратного або прямокутного - вбийте кілочки на бажаному відстані. Засипте дренаж, можна використовувати пісок або щебінь. Потім викладіть стіни повстю внахлест, він захистить плівку від різних пошкоджень. Розстеляють плівку, вона повинна виступати за краї приблизно на півметра, закріпіть їх камінням. Розгладьте і вирівняйте її. Для того щоб краї щільно зафіксувати, по периметру ставу викопайте канавку приблизно 15 см глибиною, скрутіть плівку рулоном укладіть в канаву і засипте землею і камінням. Залийте воду, по краях можна посадити красиві рослини.
Зверніть увагу
Якщо ви хочете, щоб ваша ділянка виглядав привабливим, то рано чи пізно задумаєтеся: а не викопати чи ставок і, якщо ви зважилися на це, то як зробити декоративний ставок на дачі своїми руками? Але перш ніж взятися за справу, треба вибрати той чи інший варіант штучного водоймища і вирішити, з чого зробити ставок на дачі. Бажано все продумати і спланувати заздалегідь.
Корисна порада
Безперечно, декоративний садовий ставок стане прикрасою навіть на невеликій ділянці. Водоймище на дачі можна організувати і самому. Як зробити ставок своїми руками? Головне в цьому нелегкому процесі - море ентузіазму і терпіння. У перші роки ставочок в саду заселять бокоплави, равлики, прудовики, водомерки і бабки. Водоймище на дачі буде залучати різних птахів, їжаків і ящірок. Не забудьте про освітлення для ставка. Тут є справжній простір для фантазії.