Як зберегти порядок в домі.

Робота, готування, прання, прасування, уроки з дітьми - це далеко не все, чим займається жінка протягом одного дня. Але найголовнішим ворогом, з яким їй доводитися стикатися щодня, і з якою вона веде невпинний бій, є безлад. Здається, ця боротьба ніколи не закінчиться. Все так і буде, якщо боротися за чистоту в будинку від випадку до випадку. Треба трохи систематизувати щоденні прибирання та правильно розподілити обов'язки між домашніми, тоді підтримка порядку в будинку не буде здаватися нерозв'язною проблемою.
Інструкція
1
Позбавтеся від непотрібного. Виділіть час і розберіть всі найбільш «завалені» куточки вашого будинку. Розсортуйте речі по значущості. У вас повинно вийти три списки ваших речей. У перший помістіть те, що вам необхідно дуже часто, у другій - речі, які ви використовуєте від випадку до випадку, а в третій зберіть речі, якими ви не користуєтеся вже тривалий час. Предмети з першого списку розташуйте так, щоб вам завжди було зручно їх дістати і покласти на місце. Речам з другого списку знайдіть таке місце, щоб вони не знаходилися на увазі, але ви могли б їх без праці дістати. Що стосується рідко використовуваних речей, безжально позбавляйтеся від них. Подаруйте їх кому-небудь або просто викинете. Якщо вони вам не знадобилися протягом довгого часу, не знадобляться і в найближчому майбутньому.
2
Прибирайте будинок кожен день. Наведення порядку потребують не так багато сил, якщо приділяти цьому заняттю 20-30 хвилин щодня. Розкладіть по місцях речі, витріть пил, вимийте плиту після приготування їжі. Не відкладайте наведення порядку на вихідний день, інакше ви ризикуєте весь свій вільний час провести з ганчіркою в руках, замість того, щоб побути зі своєю сім'єю.
3
Залучіть до наведення ладу всіх членів вашої родини. Зберіться на сімейну раду і разом вирішите, хто і яку роботу зможе виконувати. Дитині можна доручити щоденне вологе прибирання, а чоловікові покупку продуктів по дорозі з роботи. Не бійтеся делегувати обов'язки, адже якщо ви нікого не просите про допомогу, ваша щоденна праця сприймається як само собою зрозуміле. Через якийсь час помінятися обов'язками. Це дозволить не зануритися в рутину і урізноманітнює ваші відчуття.
4
Навчіться планувати свої домашні справи. Складіть розклад домашніх справ на тиждень. Намагайтеся строго дотримуватися цього плану, але не прив'язуйте якусь справу до певного часу. Плани можуть помінятися, а ви турбуватиметеся від того, що робота не виконана вчасно. Постарайтеся сприймати домашню роботу не як рабська праця, а як приємну обов'язок для того, щоб ваш побут став більш комфортним. Від настрою, з яким ви беретеся за роботу, залежить кінцевий результат.