Як відкрити свій молодіжний центр.

Розвиток молодіжної політики має стати одним із пріоритетних завдань в будь-якому регіоні. Саме цей соціальний сектор здатний вплинути на зниження наркоманії, алкоголізму, підліткової злочинності. Один з ефективних методів зміни ситуації - відкриття свого молодіжного центру. Подібна організація допоможе не тільки зайняти і об'єднати юнаків і дівчат, але й вирішити їхні психологічні проблеми, а також вибрати життєві пріоритети.
Вам знадобиться
  • - приміщення;
  • - фірмовий стиль;
  • - програма;
  • - персонал.
Інструкція
1
Почніть з проведення опитування серед молоді. Орієнтований на цей вік центр повинен задовольняти потребам потенційних учасників, інакше залучити їх у даний заклад буде вельми складно. Дізнайтеся, ніж найбільше цікавляться юнаки та дівчата, як вони хотіли б проводити вільний час, що здатне їх захопити.
2
Оберіть пріоритетний напрямок молодіжного центру. Така установа може мати спортивну, соціальну або творчу орієнтацію, а також здатне об'єднувати відразу кілька видів діяльності. Після того як набереться достатня кількість учасників, запропонуйте підліткам самим придумати цікаві заняття.
3
Придумайте чітку і запам'ятовується концепцію центру. Виберіть назву, слоган, створіть фірмовий стиль, докладно опишіть програму установи. Підлітки обробляють будь-яку інформацію дуже стрімко, тому їм повинно бути відразу зрозуміло, що являє собою даний молодіжний центр.
4
Підберіть приміщення для центру. Одне повинно бути досить просторим і мати кілька кімнат. Постарайтеся знайти таке місце, де був би великий зал, спортивний майданчик або творча вітальня зі сценою: підлітків зможе об'єднати активна діяльність у великій групі.
5
Найміть персонал. Це повинні бути захоплені, активні люди, які змогли б повести за собою молодь. Ентузіазм і бажання допомогти в даному випадку необхідні. Персонал повинен володіти яскраво вираженими лідерськими якостями і розташовувати до себе. Крім того, найміть психолога, оскільки підліткам дуже часто потрібна допомога або консультація.
6
Розвивайте зв'язку молодіжного центру з іншими організаціями, оскільки він не повинен існувати відокремлено. Налагоджувати контакти з навчальними закладами, розважальними центрами, іншими аналогічними установами. Спробуйте знайти зв'язки за кордоном. Так ви зможете брати участь у великих заходах, влаштовувати масові виїзди по країні та за її межі, проводити змагання.
Корисна порада
Щоб залучити підлітків в молодіжний центр, поширюйте інформацію не тільки серед них, але і працюйте з батьками. Наприклад, розповідайте про переваги вашої установи на шкільних зборах: дорослі можуть підштовхнути дітей до першого візиту в центр. Якщо ви все організували правильно, то згодом підлітки будуть із задоволенням ходити до вас самі, без жодного примусу.