Як працює лампа денного світла. Як працює лампочка.

Люмінесцентна лампа або лампа денного світла є основним пристроєм освітлення приміщень у світлий час доби. Основна їх перевага - порівняно низьке енергоспоживання при високому рівні освітленості.
Інструкція
1
Люмінесцентна лампа - це газорозрядний джерело світла. Основним джерелом світла в лампі денного світла є люмінофор. Як правило, при створенні люмінесцентних ламп використовується неорганічний матеріал. Підсвічування люмінофора забезпечується ультрафіолетовим випромінюванням розрядів, які, в свою чергу, також є джерелом світла.
2
Очевидною перевагою ламп денного світла перед лампами розжарювання є їх термін служби. Важливо розуміти, що десятикратна різниця досягається тільки за умови дотримання якості електроживлення. Крім того, люмінесцентні лампи мають обмеження за кількістю включень/виключень.
3
Принцип роботи описуваних ламп полягає в підсвічуванні люмінофора електричним розрядом. Зміна відтінку свічення, як правило, досягається зміною складу люмінофора. Крім того, наявність даної речовини дозволяє стримувати шкідливе ультрафіолетове випромінювання.
4
Для освітлення виробничих і житлових приміщень, як правило, використовуються люмінесцентні лампи низького тиску. Дані пристрої не підходять для забезпечення потрібного рівня освітленості поза приміщеннями. На вулицях застосовують лампи високого тиску.
5
Лампи денного світла широко застосовуються в наступних об'єктах: школах, лікарнях, складських приміщеннях, офісах і так далі. Крім того, варто виділити тип «енергозберігаючих» ламп. Це модифікація люмінесцентних ламп, які підключаються до патронів E27 і E14. Вони все частіше використовуються замість звичних ламп розжарювання. Важливо розуміти, що тривалий термін служби даних пристроїв забезпечується тільки в разі рідкісного їх включення/вимикання.
6
Варто відзначити, що сучасні плазмові дисплеї являють собою не що інше, як модифікацію люмінесцентних ламп.