Як боротися з шкідниками на городі.

Городні шкідники завдають культурам великої шкоди, це негативно позначається на зростанні рослин, у зв'язку з чим врожайність значно знижується. Якщо не почати своєчасну боротьбу, можна залишитися без овочів.
Вам знадобиться
  • - гас;
  • - нашатирний спирт;
  • - шампунь від бліх;
  • - хімічні засоби.
Інструкція
1
Найпершими прокидаються і вилітають з місць зимівлі зонтичні листоблошки. Вони рясно селяться на всходах моркви і гублять рослини вже на стадії першого аркуша. Дорослі комахи і личинки висмоктують підставу кореня, це викликає скручування. При масовому вильоті листоблошки можуть вражати посіви петрушки. Щоб знищити шкідника, розтягніть над грядкою мотузки, змочені в гасі. Листоблошки зовсім не переносять його запах і облетять ваші грядки стороною. Замість гасу можна використовувати нашатирний спирт. Розчиніть на 10 літрів води 1 літр спирту, обприскати посіви моркви і петрушки з пульверизатора.
2
хрестоцвіті блішки повністю знищує розсаду капусти, сходи ріпи, редиски, брукви, редьки. Не намагайтеся посипати грядки тютюном або золою. Це абсолютно даремний спосіб, який себе не виправдав. Обприскайте сходи рослин шампунем проти бліх, призначеним для миття кішок і собак. Розчиніть 3 столові ложки шампуню в 10 літрах води, зробіть обробку за допомогою пульверизатора. Робити це доведеться щотижня і після кожного дощу.
3
Політ овочевий мухи, яка вражає капусту, моркву, цибулю, буряк, починається під час цвітіння вишні. В цей же час починають літати метелики-білявки чи капусниці. Використовувати сильнодіючі отрутохімікати немає ніякої необхідності. Приготуйте міцний настій пижма, полину, цибулиння, деревію або апельсинових і лимонних кірок. Розбавте 1 літр на 5 літрів води, обприскати рослини.
4
Капустяна совка, міль та стеклянница з'являється під час масового цвітіння малини. Способи боротьби такі ж, як з овочевою мухою.
5
В теплицях починають докучати белокрилки, павутинні кліщі, попелиці. Для знищення використовуйте препарати нового покоління «Фіто Верма» або «Іскра-біо». Велике поголів'я шкідників можна знищити хімічними засобами «Топ-стар», «Кондіфор», «Сонет». Ці ж кошти використовуються для знищення колорадського жука.
6
Томатний кліщ вражає баклажани і томати. Для знищення використовуйте 0,1% розчин галекронома або 0,05% розчин Тамарон.
7
Слимаки вражають перець, салат, баклажани. Для боротьби обпиляться грунт меленим суперфосфатом, вапном пушонкой або калійної сіллю. З хімічних препаратів можна використовувати «Метальдегід», але він високотоксичний, тому уважно ознайомтеся з інструкцією.
8
Для знищення дротяників використовуйте «Базудин» в гранулах. Його потрібно змішати з піском і внести в грунт перед посадкою картоплі.