Як позбутися від заколисування на кораблі. Як позбутися від нудоти в морському круїзі.

Деякі люди уникають плавань на кораблі або морських круїзів через так званої морської хвороби. Симптомами заколисування можуть бути запаморочення, нудота і блювота, задуха, панічні атаки. Однак, існують нескладні прийоми, які дозволять вам запобігти морську хворобу і послабити неприємні відчуття.
Вам знадобиться
  • - антигістамінні препарати;
  • - дотримання правил поведінки на кораблі;
  • - позитивний настрій.
Інструкція
1
Найчастіше від морської хвороби страждають люди зі слабким вестибулярним апаратом. Перебуваючи на борту рухомого корабля, вестибулярний апарат реєструє певний рух у той час, як м'язи і суглоби залишаються нерухомими. Таке протиріччя сигналів викликає неприємні відчуття. Існують і випадки особливої індивідуальної схильності до заколисування.
2
Для того, щоб знизити ризик заколисування, необхідно дотримуватися ряду простих правил. Насамперед, рекомендується відмовитися від алкогольних і газованих напоїв. Не варто вирушати в плавання на борту на порожній шлунок, але й переїдати перед подорожжю не рекомендується. Крім того, людям, схильним морської хвороби, необхідно дотримуватися певну позицію тіла на кораблі. Перш за все, віддайте перевагу місцю або каюті в середній частині корабля. Не рекомендується сидіти проти руху, а також читати. Якщо ви відчуваєте, що вас починає заколисувати, вийдіть на палубу і сфокусуйтеся на лінії горизонту. Поверніть голову по сторонах і зробіть глибокий вдих.
3
Існують певні препарати, що ослабляють симптоми морської хвороби. Вам на допомогу прийдуть антигістамінні ліки, а також таблетки, що містять бетагистин. Для запобігання заколисування також можна скористатися спеціальними пластирами зі скополаміном. Пластир необхідно накласти на шкіру за кілька годин до подорожі. Однак, зверніть увагу, що подібний засіб протипоказано людям похилого віку і дітям.
4
Варто також відзначити, що дуже часто морська хвороба виникає з психологічних причин. Люди, що страждали від заколисування в минулому, заздалегідь налаштовують себе на муки, що негативно позначається на фізичному стані. Щоб уникнути такого результату, постарайтеся розслабитися, спілкуйтеся з друзями, фотографуйтеся і отримуйте задоволення від подорожі.
У подорожі вас може раптово наздогнати морська хвороба, завдяки якій давно планований відпочинок перетворюється на справжні тортури. Морська хвороба може здолати не тільки в море, це може трапитися в поїзді, літаку і автомобілі, супроводжуючись запамороченням, нудотою і блювотою. Позбавтеся від цієї напасті завдяки деяким рекомендаціям.
Вам знадобиться
  • - кислі фрукти і напої;
  • - імбирний порок;
  • - браслети від заколисування.
Інструкція
1
Якщо вас чекає тривала поїздка, в якій може заколисати, ні в якому разі не наїдайтеся перед нею і не вживайте алкогольні напої. Але голодними вирушати в дорогу теж не варто, доцільніше прийняти їжу за дві години до відправлення. Їжа повинні бути нежирної і легкою, в дорогу візьміть тверді кислуваті фрукти та овочі, пийте негазовані напої з кислинкою, гризіть солоні сухарики або сосите сушену корочку лимона або апельсина. Деяким відмінно допомагає солоний твердий сир, солоний хрусткий огірок або гіркий шоколад.
2
Виявляється, що імбир або порошок з нього по своїй ефективності перевершують практично всі сучасні препарати від заколисування. Для того щоб позбутися від морської хвороби, до початку подорожі прийміть один грам порошку імбиру і запийте його водою. Якщо під час поїздки відчуєте напад нудоти, збільште дозу - випийте чаю з імбиром або з'їжте пару печива з імбирним коренем.
3
Якщо ви маєте схильність до морської хвороби, займіть таке місце в транспорті, звідки буде відкриватися хороший огляд на навколишню місцевість або дорогу. Якщо ви їдете в машині, бажано переміститися на переднє місце. Місця, які дивляться в хвіст транспортного засобу, за величезною ймовірністю викличуть напад нудоти і запаморочення.
4
Зупинити запаморочення і нудоту можна за допомогою акупунктури - легкого масажу з натисканням на певну точку. Дана точка розташована з внутрішнього боку руки під зап'ястям. На сьогоднішній момент можна навіть придбати спеціальні браслети, на яких є опукле місце. Ця горошина чинить постійний тиск на потрібну точку і тим самим допомагає запобігти морську хворобу.
5
Якщо у вас немає можливості або бажання відволіктися і зайняти себе фізичною роботою, прийміть положення напівлежачи, закрийте очі. Можна спробувати зосередити свій погляд на чому-небудь стабільному, дивіться вище лінії горизонту. Думайте тільки про приємне, спробуйте заснути. При можливості прикладіть до потилиці і шиї пакет з льодом або тканину, змочену в холодній воді. Ноги повинні знаходитися в теплі.