Як позбутися від сутулості.

Сутулість - це не просто недолік фігури. Неприродне положення спини та грудної клітки призводить до захворювань серця, судин, органів дихання та черевної порожнини. Регулярне виконання спеціальних вправ допоможе позбутися від сутулості .
Інструкція
1
підвішують вантаж. Покладіть в матерчату сумку або рюкзак вантаж (гантелі, металевий предмет). Надіньте сумку на груди і походіть деякий час. Ваше тіло буде намагатися впоратися з тяжкістю і відтягувати плечі назад. Поступово збільшуйте час носіння вантажу - виконуйте домашню роботу, читайте, дивіться телевізор.
2
Зміцнюйте м'язи шиї. Сядьте на підлогу і зігніть ноги в колінах. Постарайтеся з'єднати лопатки, відвівши плечі назад. Закиньте голову назад і тягніть шию. Повторіть 6 разів.
3
Розробляйте плечові м'язи. Відводите прямі руки, розставлені в сторони, назад, на максимально можливу відстань. Повторіть вправу 10-12 разів. Поперемінно піднімайте плечі - 8 разів. Зчепите руки за спиною в замок - повільно нахиляйтеся вперед, піднімаючи руки вгору. Підніміть вгору одну руку, зігніть її у лікті. Другу руку заведіть назад знизу, також згинаючи її в лікті. З'єднайте пальці протилежних рук за спиною.
4
Розвивайте м'язи спини. З положення сидячи (поза турецького султана), заводите зігнуті в ліктях руки назад. Встаньте в позу кішки, прогните спину і затримайтеся на секунду. Зробіть видих і вигніть спину, опустивши голову вниз.
5
Носіть на голові вантаж. Підберіть товсту важку книгу, бажано широку. Поставте її на голову і спробуйте зробити кілька кроків. Ви можете позбутися від сутулості , якщо будете регулярно виконувати вправу, поступово ускладнюючи його: танцюйте, присідайте, ходите.
6
Вчіться правильно стояти. Якщо ви зумієте зафіксувати правильне положення спини і шиї стоячи, то навчитися так пересуватися вам буде легше. Встаньте спиною до рівної стіни і відзначте п'ять точок дотику - потилицю, обидві лопатки, сідниці, ікри і п'яти повинні торкатися стіни. Постарайтеся запам'ятати положення і зберігати його під час ходьби. Періодично, протягом дня, підходите до стіни і перевіряйте поставу.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Wu0nzEQY2JA
Зверніть увагу
Сутулість псує образ і вносить певний дисбаланс в роботу внутрішніх органів: серця, легенів, травного тракту. У більшості випадків погана постава формується ще в дитинстві, але іноді горбляться спина стає наслідком проблем з опорно-руховим апаратом. Як позбутися від сутулості? Зверніть увагу на наведені нижче рекомендації.
Корисна порада
Те, що сутулість робить фігуру менш привабливою - це факт, але не варто забувати про те, що сутулість ще й завдає шкоди здоров'ю, погано відбиваючись на серцево-судинної діяльності, на органах черевної порожнини і органах дихання. Як позбутися від сутулості? Головна вимога - постійно стежити за поставою, ходити рівно, розправивши плечі.