Як доглядати за живою огорожею.

Жива огорожа є одним з найбільш ефективних і красивих елементів ландшафтного дизайну. Правильно сформований зелений бар'єр стане довговічною, надійною і функціональною захистом вашої ділянки від пилу, загазованості і цікавих очей сусідів. Жива огорожа створюється на багато років, тому вимагає особливого догляду.
Вам знадобиться
  • - лопата;
  • - сапка;
  • - граблі;
  • - добрива;
  • - секатор;
  • - рассекатель.
Інструкція
1
Через густоти посадки рослин для живоплотів спостерігається надмірне ущільнення грунту. Тому слід регулярно розпушувати землю з обох сторін огорожі на ширину п'ятдесят сантиметрів. Якщо бар'єр посаджений з дерев, обробляйте пристовбурні круги діаметром один метр. Не допускайте задернения землі навколо рослин, подрезайте газон своєчасно.
2
Визначте глибину обробки грунту за допомогою будови кореневої системи, якщо вона стрижнева і глибока - робіть перекопування, якщо ж поверхнева - слід обмежитися неглибоким розпушуванням на глибину п'ять сантиметрів. Видаляйте своєчасно бур'яни і мульчируйте грунт торфом, тирсою, тріскою, корою або горіховою шкаралупою для стримування росту небажаної рослинності.
3
Ні в якому разі не допускайте пересихання кореневої системи рослинності, тому забезпечте достатній і своєчасний полив живоплоту. Після посадки рясно поливайте рослини протягом трьох тижнів на повну глибину залягання кореневої системи. Якщо ви посадили огорожа в осінній період, тоді буде досить природних опадів. При весняному висаджуванні поливайте рослини протягом усього сезону, особливо під час активного росту пагонів і в посушливі періоди (тридцять літрів на один погонний метр). Протягом усього літа рекомендується застосовувати дощування - рясне обприскування рослин з розсікача, особливо при сухій, вітряної або жаркій погоді.
4
Спільно з поливами можна суміщати позакореневе підживлення або використання стимуляторів росту, які слід попередньо розчинити у воді. У перший рік після посадки живоплоту полив стимуляторами рекомендується проводити до десяти разів за сезон. Позакореневе підживлення зазвичай застосовують з другого року. Один раз в три-чотири роки вносите в грунт мінеральні та органічні добрива.
5
Вільно зростаючі огорожі обов'язково слід обрізати, а формовані - підстригати. Стрижка просто необхідна для посилення росту бічних паростків, збільшення густоти крони та збереження заданої форми. У перший рік після посадки обрізайте рослини тільки один раз, в подальшому це доведеться робити не менше трьох разів за сезон. Живоплоту часто надають форму трапеції або прямокутника, одна неправильна стрижка здатна згубити багаторічну працю по формуванню крони. Можливо, слід довірити цю справу справжнім професіоналам.