Як вимочувати грузді. Як вимочити і приготувати гриби грузді.

Літо - прекрасний час для любителів «тихого полювання». Провести в лісі цілий день, а під вечір повернутися втомленим, з повним кошиком справжніх груздів - це справжнє свято душі. Тільки на цьому робота справжнього грибника не закінчується. Грузді вимагають до себе особливої уваги. Для того щоб взимку подати до столу смачні грибочки, спочатку їх потрібно правильно почистити і вимочити.
Вам знадобиться
  • грузді;
  • великий таз або відро;
  • зубна щітка;
  • короткий ніж;
  • вода;
  • сіль.
Інструкція
1
Очистіть гриби від сухого листя і трави. Покладіть їх у відро або таз, залийте холодною водою на 1,5-2 години. За цей час розмокне Присохшие до них бруд. Після попереднього замочування злийте воду, викладіть гриби в раковину.
2
Візьміть короткий ніж і очистіть гриби від верхньої плівки. На ній завжди залишаються дрібні частинки піску і землі. Особливо ретельно вимийте поглиблення в середині капелюшки. Якщо гриби великі, можна їх розрізати на частини, так буде набагато простіше їх почистити. Бруд і пісок між пластинками з внутрішньої сторони гриба можна легко вичистити за допомогою зубної щітки. Помістіть гриб під струмінь проточної води і «вимітайте» забруднення вздовж пластин.
3
Покладіть очищені гриби в чистий посуд. Для цього підійдуть велике відро або таз. Наповнюйте ємність грибами не більше ніж наполовину. Залийте грузді ключовий або артезіанською водою і поставте в прохолодне місце. Щоб уникнути закисання грибів, воду потрібно міняти кожні 4 години. В ідеалі грузді повинні вимочувати під струменем проточної води і, якщо у вас є така можливість, застосуєте саме цей спосіб.
4
Після того як ви зіллє воду 3-4 рази, додайте в чергову заливку сіль. Приблизно 1 столову ложку на 2 літри води. В соляному розчині гриби повинні вимочувати 2 дні. Не забувайте періодично міняти солону воду. Робіть це не рідше 2 разів на день.
Зверніть увагу
Грузді відносяться до загону молочних судин. В цей загін входять рижики, вовнянки, подгруздкі, горькухі і чорні грузді. Для всіх цих грибів застосовують тривалий спосіб вимочування, щоб позбутися від молочного соку, що додає їм специфічну гіркоту.
Корисна порада
Для того щоб грузді не втратили свій незабутній аромат їх потрібно солити без застосування будь-яких спецій, пересипаючи крупною сіллю. Перед вживанням солоні грузді слід порізати на невеликі шматочки і вимочити в проточній воді 1-2 години. Перед подачею в гриби можна додати дрібно порізаний часник і свіжий кріп.