Як зупинити кровотечу з вени.

Щоб правильно надати допомогу при венозній кровотечі, необхідно переконатися, що пошкоджена саме вена. І це можна зрозуміти по характерному темно-вишневому кольору повільно виливається крові. Хоча при сильному пораненні вона може бити і струменем. Незалежно від ступеня тяжкості травми необхідно відразу вжити всіх необхідних заходів, щоб попередити сильну крововтрату.
Інструкція
1
Перш ніж надавати допомогу при венозній кровотечі, оцініть місце і ступінь ушкодження. Це допоможе вибрати спосіб зупинки крові - пальцеве притиснення, що давить або джгут.
2
При незначному венозній кровотечі прикладіть пальці до судини нижче ушкодження, оскільки саме знизу-вгору тече венозна кров. Зазвичай цього достатньо, щоб через час утворився тромб, і кров зупинилася самостійно.
3
Щоб зупинити сильне венозна кровотеча на кінцівки, підніміть її вище рівня серця. Відбудеться природне ослаблення тиску на вену. У такому положенні накладіть пов'язку.
4
Накладення гнітючої пов'язки при венозній кровотечі виробляєте по спіралі знизу-вверх нижче місця пошкодження. Кожен наступний оборот бинта робіть з сильнішим натягом, але не надто туго. При правильному накладення пов'язки кінцівку збереже свій природний колір. При тугому бинтовании з'являться пульсуючий біль, синюшність і набряклість. В цьому випадку пов'язку треба буде трохи послабити.
5
При сильній кровотечі з вени, коли пальцеве притиснення і давить стають неефективними, використовуйте джгут. Обов'язково дотримуйтесь техніку його накладення, оскільки в ряді випадків він може бути не міні травмаопасен, ніж саме пошкодження. Адже при сильному передавлюванні можливо повне порушення кровопостачання і іннервації кінцівки і, як наслідок, параліч або гангрена.
6
Накладення джгута при венозній кровотечі виробляєте нижче рани, як і у випадку з пальцевим притисненням або давить пов'язкою. Якщо ні звичайного джгута, замініть його ременем, рукавом, хусткою. Щоб не травмувати шкіру і нерви, накладайте джгут поверх одягу, кожний наступний оборот робіть сильніше попереднього, але не туго. Залиште його на видному місці і під останній виток вкладіть записку з точним часом (до хвилини) накладення. Якщо транспортування до медпункту займає більше 1 години, пережміть вену пальцями і зніміть джгут, а через кілька хвилин, якщо кровотеча все ще сильне накладіть його повторно із зазначенням вже нового часу.
7
Незалежно від способу зупинки кровотечі створіть для пошкодженої частини тіла нерухоме положення, наприклад, зафіксуйте її імпровізованої шиною або обмежте валиком.
8
Якщо вдалося успішно впоратися навіть з незначним кровотечею, покажіть постраждалого лікаря. У ряді випадків може знадобитися обробка рани дезінфікуючими розчинами, а іноді і введення протиправцевої сироватки.
Зупинка кровотечі є першочерговим завданням при обробці рани. Діяти треба швидко, так як велика крововтрата може загрожувати життю хворого. Для літніх людей і маленьких дітей небезпечним може бути навіть незначне кровотеча , тому необхідно мати навички надання першої допомоги.
Інструкція
1
При капілярному кровотечі крововтрата, як правило, невелика. Але якщо у потерпілого проблеми зі згортанням крові, зупинка навіть цього виду кровотечі може виявитися непростим завданням. Накрийте рану чистою марлею, прикладіть зверху шматок вати і перебінтуйте кровоточить місце. Пов'язка повинна бути тугий, інакше перетиснути судину, що не вдасться. При відсутності перев'язувальних матеріалів можна прикласти до рани чистий носовичок.
2
Витікання великої кількість темно-червоної крові є ознакою венозного кровотечі. Воно небезпечно не тільки ймовірністю великої крововтрати, але і ризиком попадання бульбашки повітря в пошкоджену судину. Для зупинки венозної кровотечі необхідно якнайшвидше накласти пов'язку, що давить. Для цього рану покривають стерильною марлею, зверху прикладають вату і туго бинтують травмоване місце. Задача надає допомогу людини полягає в тому, щоб якомога швидше перетиснути кінці пошкоджених судин. Якщо під рукою немає бинтів і вати, кровоточить місце треба затиснути пальцем. Якщо пошкоджена кінцівка, то її потрібно підняти вгору, це забезпечить відтік крові від рани.
3
Артеріальний кровотеча є найнебезпечнішим видом кровотечі серед інших. Хворий може втратити кілька літрів крові протягом чотирьох-п'яти хвилин. Яскраво-червоний вигляд крові, яка витікає пульсуючим струменем, є ознакою даного виду кровотечі. Для його зупинки необхідно перетиснути пальцями травмований посудину і не відпускати, поки хтось із помічників не підготували джгут і перев'язувальні матеріали. При відсутності джгута можна використовувати будь-які підручні засоби: ремінь, краватка, косинку і т.д. Головне - зупинити приплив крові до ушкодженого місця. Петля або джгут накладаються вище кровоточить місця. Щоб не пошкодити шкіру, слід підкласти під пов'язку шар марлі. На транспортування потерпілого до лікарні у вас є всього дві години, в іншому випадку може початися відмирання перев'язаною кінцівки.