Як вчасно розпізнати депресію і дати їй гідну відсіч.

Якщо не розпізнати депресію вчасно і не вжити заходів, вона може придбати затяжний характер. Людина, що зіткнувся з цим неприємним станом, відчуває себе пригніченою, нездатним на будь-які дії, непотрібним. Тривала депресія на відміну від звичайної смутку - серйозна проблема, яка може привести до жахливих наслідків.
Інструкція
1
Навчіться розпізнавати депресію і відрізняти її від смутку, горя, страхів і пр. Хвилюватися і засмучуватися - це нормально, тому цілком природно, що людина почувається погано після вимушеного звільнення, розлучення і навіть після провалу на іспиті. Різниця в тому, що печаль з часом проходить, а ось депресія може залишитися надовго.
2
Спробуйте виявити депресію. Почніть займатися тим, що вам перш подобалося, зустрічайтеся з друзями, переглядайте улюблені фільми. Якщо все це допомагає підняти настрій і відволікає від похмурих думок, значить, ви здатні відновитися після перенесеного стресу. Якщо ж ви відчуваєте роздратування, не хочете бачити друзів, улюблене хобі не приносить полегшення, швидше за все, ви зіткнулися з депресією.
3
Зверніть увагу на свій фізичний стан. Нерідко депресія супроводжується підвищеною стомлюваністю, зниженням працездатності, частими головними болями, неприємними відчуттями в області серця, безсонням, різким зниженням сексуального бажання.
4
Не намагайтеся змусити себе веселитися і тим більше не зліться, коли зробити це не виходить. Цим ви тільки занизите собі самооцінку і збільшите ситуацію. Не варто дивитися комедії і слухати веселі пісні, якщо вони не допомагають вам підняти настрій і тільки розчаровують.
5
Використовуйте природні антидепресанти, наприклад, шоколад. Також по можливості бажано сходити на сеанс розслабляючого масажу. Відмінно допомагає ароматерапія: зокрема, можна використовувати масла сосни, шавлії, лаванди, гвоздики, розмарину, мірри, кипариса, лимона. У крайніх випадках можна приймати ліки, але тільки за призначенням лікаря.
6
Постарайтеся частіше гуляти, влітку - бувати на пляжі і загоряти. По можливості постарайтеся зайнятися фізичними вправами, оскільки вони сприяють виробленню так званого гормону щастя. Відмінний варіант - заняття йогою для початківців, адже вони не лише забезпечать фізичне навантаження, а й навчать контролювати дихання, відволікатися від похмурих думок, звільнятися від негативних емоцій.