Як вижити в лісі взимку.

Заблукати в лісі взимку - що може бути гірше! Але таке може трапитися з будь-якою людиною. Пам'ятайте, що не буває безвихідних ситуацій. Вижити в зимовій частіше цілком можливо. Потрібно тільки придумати, як зігрітися, і знайти їжу.
Інструкція
1
Холод - головний ворог людини в засніженому лісі . Якщо у вас є сірники, все не так погано. Але зігрітися можна і без багаття. Рухайтеся, рухайтеся і рухайтеся. Тоді ви не замерзнете, адже організм при русі виробляє тепло. Під час пересування можна голосніше співати. Так ви піднімете свій бойовий дух. Крім того, вас можуть почути що знаходяться неподалік люди. Якщо втомилися йти, присідайте, а потім знову йдіть.
2
Вночі теж треба йти. Адже нічліг на морозі - не найкраща ідея. Ви можете заснути і не прокинутися. Інша справа, якщо у вас є сірники або запальничка і ви можете розвести багаття. Тоді наламайте лапника для теплої підстилки та укриття, спорудити в снігу барліг і приготуйте побільше дров. Розпалити багаття можна за допомогою берести або інше тонкої кори, а потім підкладати тонкі гілочки і дрова. Вогонь потрібно підтримувати всю ніч.
3
Не дихайте ротом, намагайтеся вдихати холодне повітря носом. Тоді більше шансів, що ви не простудитесь. Сніг здатний задовольнити потребу організму у воді. Але краще не їсти сніг, а розтопити його. Немає можливості розвести багаття - хоча б не ковтайте сніг одразу і великими порціями. Візьміть невелику жменьку, подовше потримайте сніг у роті, щоб він не тільки розтанув, а й вийшла, з нього вода нагрілася.
4
Йти треба в тому напрямку, де можуть бути населені пункти або люди. Орієнтуйтеся по сонцю, якщо немає компаса. Краще знайти річку і йти вниз за течією. Тоді рано чи пізно вам обов'язково зустрінеться поселення. Можна також шукати просіки і вслухатися: можливо, ви почуєте звук пересуваються по дорозі машин. Тоді йдіть на звук. Пам'ятайте, що в наш час в радіусі 50 км завжди є населені пункти.
Зверніть увагу
Як правильно ночувати в лісі взимку. Якщо вже вам довелося ночувати в лісі, та ще й взимку, не потрібно зволікати з облаштуванням свого нічлігу, бо в цей час року сонце сідає рано, а шукати в темряві будматеріали для тимчасового мешканка і дрова для розведення багаття буде трохи важко.
Корисна порада
Іноді для захисту від вітру досить спорудити зі снігу стінку-заслін. Саме ідеальне притулок для виживання в лісі взимку - ескімоська хатина голку, століттями служила домівкою корінним жителям Півночі. З будівництвом її, правда, доведеться повозитися.