Як дізнатися, чи можна купатися у водоймі.

У спекотні літні дні відпочинок на природі немислимий без купання, але навіть у міських водоймах це не завжди безпечно. З настанням тепла вам слід потурбуватися заздалегідь і визначити ті місця, куди ви будете приходити влітку купатися з сім'єю або компанією друзів.
Інструкція
1
Дізнатися, чи варто купатися у водоймі, який ви облюбували, можна в місцевих ЗМІ. Щорічно постановою глав адміністрацій населених пунктів призначається офіційна дата відкриття купального сезону і в додатку до нього публікується список міських пляжів. Відповідальність за безпеку в тих місцях для купання, які перераховані в цьому списку, бере на себе місцева адміністрація.
2
Це означає, що територія такого пляжу буде забезпечена поясняющими табличками, вирішуючими купання в цьому місці, і на ній будуть проведені роботи з очищення берега і дна водойми, забезпечені рятувальні та медичні пункти. Узбережжя водойм чиститься не тільки після зими, але й щодня, після того, як вдень тут купалися і відпочивали люди. Особливо ретельно в таких місцях очищається дно, і до таких робіт залучаються професійні водолази, які прибирають камені, арматуру, сміття.
3
Коли водойма, який ви обрали для купання, не перераховано до списку, можна поцікавитися в інтернеті, наскільки він безпечний. Там ви можете дізнатися, природний він або штучний, і про тих промислових підприємствах, які розташовані в його водному басейні. Якщо такі є, то вам краще утриматися від купання в його воді, це загрожує не тільки травмами ніг, але і алергічними реакціями на шкірних покривах і слизовій оболонці.
4
Наявність на поверхні води твані теж має насторожити вас. Це означає, що вода в такому водойми не проточна, вона застоюється і може служити розсадником всяких інфекційних захворювань, наприклад, кишкової палички. У такій воді можуть водитися шкідливі мікроорганізми і паразити, які завдадуть шкоди вашому здоров'ю.
5
Плаваючі у водоймі качки та гуси, худобу, хто воду у його берега, зовсім не є індикаторами чистоти та екологічної безпеки цього місця для купання. Птах і живність можуть бути переносниками різних захворювань, тому краще уникати такого сусідства.
6
Вибравши відповідне місце, не забудьте ретельно обстежити дно і лінію берега. Якщо поруч з водою стирчать засохлі стовбури дерев, швидше за все, на дні можна напоротися на затонулу корч. І не купайтеся там, де швидкість течії води перевищує 0.5 метра в секунду, ви можете не впоратися з течією.