Як потрапити на День Кирила і Мефодія в Чехії.

У всіх слов'янських країнах християни шанують пам'ять двох братів - святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, «вчителів словенських», творців слов'янської азбуки і перекладачів грецьких книг. За дорученням Візантійського імператора Костянтина брати стали місіонерами в Болгарському і Моравському царствах. Завдяки їм слов'яни отримали можливість читати слово Боже рідною мовою.
Вам знадобиться
 • - закордонний паспорт, до закінчення терміну дії якого залишається не менше 3 місяців, і копія першої сторінки з фотографією;
 • - заповнена анкета;
 • - медична страховка, яку можна купити в чеському візовому центрі;
 • - копії сторінок з фотографією і реєстрацією російського паспорта;
 • - підтвердження бронювання на офіційному бланку готелю, завірене печаткою та підписом співробітника;
 • один з наступних документів :
 • - довідка про зарплату з місця роботи на бланку установи;
 • - виписка з банку із зазначенням залишку на банківському рахунку;
 • - ксерокопія міжнародної банківської карти з додатком виписки зі рахунки;
 • - дорожні чеки з вказівкою власника і квитанцією на їх придбання;
 • - довідку за формою №2 ПДФО.
Інструкція
1
В Чехії День пам'яті Кирила і Мефодія відзначається 5 липня. Він став і церковним, і державним святом. Богослужіння, присвячені святим рівноапостольним братам, проходить в усіх католицьких і православних церквах Чехії. Основні святкування проходять в Південно-Моравського містечку Велеград, який був центром місіонерського служіння Кирила і Мефодія. У кафедральному соборі служиться урочиста літургія за участю митрополита і празького архієпископа.
2
Якщо ви хочете стати учасником цього свята, вам буде потрібно шенгенська віза, оскільки Чехія підписала Шенгенський договір. За отриманням візи можна звернутися в чеський візовий центр або безпосередньо в чеське посольство і консульство. Послуги центру обійдуться вам в 1000 р., Натомість на які він візьме на себе підготовку деяких необхідних документів.
3
Якщо ви вирішите оформляти візу самостійно, можете подавати документи в консульство, розташоване ближче до вашого місту: - 123056, г. Москва, вул. Ю. Фучика 12/14, тел. (495) 676-0702; - 191015, м.Санкт-Петербург, вул. Тверська, 5, тел. (812) 271-6101; - 620075, г. Екатеринбург, вул. Гоголя, 15, тел. (343) 376-1501; - 603005, м Нижній Новгород, вул. Мініна, 18, тел. (831) 419-8593; - 628012, р Ханти-Мансійськ, вул. Миру, д. 38, тел. (34671) 90-600.
4
Скачайте анкету з сайту посольства і заповніть її. Оформлення візи займає від 3 до 10 днів. Вам доведеться заплатити консульський збір - 35 євро. Якщо віза оформляється в терміновому порядку, збір подвоюється.
5
Заздалегідь забронюйте номер в готелі Велеграда - бронь буде потрібно вам для оформлення візи. Складіть маршрут до місця призначення. На сайті БілетоПлан введена в поле «Куди» «Прага», в поле «Звідки» - початкову точку подорожі. Відзначте прапорцями всі види транспорту, щоб розширити вибір, і натисніть "Знайти".
6
Від Праги до Велеграда можна дістатися на поїзді, який вирушає з головного залізничного вокзалу столиці тричі на день. Вартість проїзду - від 327 до 422 чеських крон, тривалість поїздки - 4 ч. 26 хв.