Як вибрати човновий мотор.

Сьогодні на ринку представлений величезний асортимент човнових моторів вітчизняного та імпортного виробництва, що відрізняються за своїми характеристиками. Тому перед покупцем не рідко постає питання: на що звернути увагу при виборі даного товару.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер в виходом в інтернет;
  • - рекламні буклети.
Інструкція
1
Перш за все, переконайтеся, що в водоймах, в яких плануйте експлуатувати човен, дозволено використання двигунів внутрішнього згоряння. Вирішіть, яка потужність вам потрібна. Наприклад, для риболовлі або пересувань на невеликі відстані виберіть мотор з малою або середньою потужністю (приблизно від 2 до 15 кінських сил). Звичайно, велику швидкість ви розвинути не зможете, зате заощадите грошові кошти під час покупки і на подальшому обслуговуванні. Інша справа, якщо збираєтеся кататися на водних лижах або глиссировать. Тоді вам потрібно більшу кількість «коней».
2
Обов'язково подивіться в паспорті судна розмір транца (місце для прикріплення мотора) і рекомендовану потужність двигуна. Пам'ятайте, перевищення останнього показника може вплинути на безпеку експлуатації. Адже при збільшенні швидкості човна зростають сили, діючі руйнівно на її корпус. Крім цього, судно здатне втратити стійкість, і це призведе до його затоплення і перекидання.
3
Вирішіть, який спосіб запуску човнового мотора вам більше підійде: звичайне або електронне запалювання. У кожної з них є свої переваги і недоліки. Наприклад, у системи з контактним переривачем недостатньо сильна іскра і часто обриваються пускові троси. А істотним мінусом електроніки є її вартість. Крім того, подумайте, чи потрібно вам буде дистанційне керування мотором.
4
Не зайвим буде наявність у обраної моделі та деяких опцій: мілководного режиму (зміна рівня нахилу мотора) і можливість надійної фіксації двигуна до Транці. Хоча, остання функція може принести більше шкоди, ніж користі, якщо ви будете недостатньо уважні. Погодьтеся, завжди є небезпека наїхати на підводне перешкоду. І якщо двигун жорстко зафіксований - це може стати причиною серйозної поломки. Але з іншого боку - постійне биття його про транец, теж ні до чого доброго не приведе.
Корисна порада
Майте на увазі, чотиритактні мотори працюють тихіше двотактних і менше вібрують, що є безсумнівним плюсом під час риболовлі.