Як почистити ланцюжок.

Ювелірні вироби, що перебувають у постійному контакті зі шкірою людини, досить швидко забруднюються. Потемнілі срібні ланцюжки, що потьмяніли браслети із золота вже не викликають захоплення, додаючи блиску своїй власниці. На щастя, повернути таким виробам блиск не складає труднощів.
Вам знадобиться
  • - пральний порошок, який не містить відбілювача;
  • - пляшка;
  • - тепла вода;
  • - нашатирний спирт;
  • - крейда або зубний порошок;
  • - сиру картоплю;
  • - сода;
  • - зубна щітка
Інструкція
1
Чистка золотих цепочекЗолотие прикраси опустіть в теплу воду, в якій розведено трохи прального порошку і прополощіть в ньому. Спростити процес можна, заливши мильний розчин в пляшку, опустивши в нього ланцюжка і кілька разів струснувши пляшку. Зверніть увагу на те, щоб пральний порошок не містив хлору і активного кіслорода.Еслі ланцюжок зроблена з золота, проба якого нижче 585 - додайте в мильний розчин пару крапель нашатирного спирту. Сильні забруднення можна видалити, злегка потерши занурене в мильний розчин виріб зубною щіткою.
2
Чистка срібних цепочекІзделія зі срібла миються точно таким же способом, як і золоті. Якщо срібло потемніло - протріть потемнілі місця м'якою ганчіркою, на яку нанесена кашка із суміші крейди (зубного порошку) і нашатирного спирту. Можна почистити потемніле срібло зубною щіткою і содою. Укоротите щетинки у зубної щітки (так буде зручніше), умочіть її в воду, а потім - в порошок соди. Починайте акуратно чистити ланцюжок, і продовжуйте це робити поки паста з соди на виробі і зубній щітці не буде сіркою. Потьмянілих вироби з срібла заблищать як новенькі, якщо на пару годин покласти їх у воду з нарізаним сирим картоплею. Після того, як срібло буде вийнято з «картопляної води» - його необхідно сполоснути.
3
Чистка виробів з родієвим покритіемЗолотие і срібні ланцюжки з родієвим покриттям необхідно промивати в теплій мильній воді, що не містить агресивних речовин. Чистка хімічними засобами не допускається, оскільки покриття дуже тонке і може з часом стертися.
Зверніть увагу
Використання нашатирного спирту для мийки та чистки виробів, зроблених з чорненого сріблячи категорично не допускається.
Корисна порада
Після мийки ланцюжків неодмінно витріть їх насухо. Підвищена вологість не кращим чином відбивається на металі.