Як ловити ряпушку.

Смачна рибка ряпушка водиться в чистій воді озер Карелії, Прибалтики, попадається і в затоках Балтійського моря. Її подавали навіть до царського столу, і вінценосні особи дбали про те, щоб популяції цього виду сигових риб не переводилися.
Вам знадобиться
  • - вудка;
  • - волосінь;
  • - болісно;
  • - наживка.
Інструкція
1
Ряпушка в основному харчується планктоном, тому ваша ловля буде більш успішною в місцях проживання цього мікроскопічного водного жителя. Нереститься риба пізньої осені та на початку зими. «Царська оселедець» (так здавна називають ряпушку) воліє селитися в водоймах з холодною водою і глибиною, що перевищує середнє значення. Особливо любить рибка велика кількість рифів і підводних каменів.
2
Навесні, пізньої осені та взимку «царська оселедець» харчується дрібною рибою, метеликом і дрібним снетком. В цей час краще ловити ряпушку на живця. Влітку дуже важко зловити цю рибу на поплавкову вудку. Це можливо тільки в тому випадку, якщо одиночні ряпушки відіб'ються від зграї. Основна маса «царської оселедця» уникатиме ваших пасток.
3
ряпушку найвдаліше ловити з осені до пізньої весни. В цей час в водоймах збираються кілька косяків цієї риби, в холодний період «царська оселедець» лягає на дно і починає метати ікру. З осені і до весни ви зможете спіймати не тільки ряпушку, але і хижаків, які харчуються цією рибою. До них відносяться лосось, минь, палія, сиг, судак і щука.
4
В якості приманки використовуйте живу наживку: личинки, ікру інших риб, мальків, рачків, мотиля, п'явок. Живці особливо ефективні взимку і навесні. Можете використовувати і більш велику приманку, в будь-якому випадку поталу з осені до весни має бути успішним. Взимку ловите «царську оселедець» в місцях з кам'янистим дном, обширними укосами і великою глибиною (від п'яти метрів).
5
Для підгодівлі риби киньте в лунку приманку, яка включає в себе рівні частки сушеної дафнії і мокрого піску. У суміш можна додати яєчний білок або трохи сухого молока. Прикормка поліпшить не лише поталу ряпушки, а й інших сигових риб. Удильник повинен бути коротким, з чуйним кивком і м'яким хлистиком.
6
Застосовуйте дуже легку снасть, товщина волосіні повинна бути приблизно дорівнює 0,12-0,15 мм. Блешня також повинна бути дрібною, не більше 5 см. Віддайте перевагу сріблястому кольору. Вище болісно прив'яжіть невелика кількість коротких повідків з ще більш тонкої волосіні. Крім живця, як наживку можете використовувати дуже маленькі «німфи» і «мушки» різного кольору.