Як вимірювати вагу і зріст дитини.

Ріст і вага дитини - генетично запрограмовані процеси, які необхідно строго контролювати на всіх етапах дорослішання малюка. Зіставляючи ці показники різних періодів, можна оцінити правильність і гармонійність фізичного розвитку немовляти, виявити приховані патології або схильність до них.
Вам знадобиться
  • - електронні ваги для новонароджених;
  • - підлогові електронні ваги;
  • - сантиметрова стрічка;
  • - лінійка;
  • - стіл;
  • - зошит;
  • - ручка.
Інструкція
1
У перший рік життя немовляти батьки щомісяця відвідують дитячу поліклініку, де педіатр обов'язково проводить зважування і вимірювання росту немовляти. Однак багато сімейні пари прагнуть перевірити ще раз дані, отримані в поліклініці, щоб тримати ситуацію під контролем.
2
Виміряти вагу малюка в домашніх умовах можна за допомогою спеціальних терезів для новонароджених. Їх можна придбати в аптеці або в спеціалізованому магазині дитячих товарів. Ваги для новонароджених бувають механічними (такі моделі практично вийшли з ужитку) і електронними. Останні мають зручну підставку у вигляді чаші, на яку необхідно покласти грудничка або посадити вже підрослого малюка. Ваги для новонароджених зазвичай використовуються для вимірювання маси дитини віком до 2 років.
3
Перед процедурою повністю роздягніть малюка, для того щоб отримати більш достовірні цифри. Багато електронні прилади забезпечені функцією запам'ятовування отриманих показників, що дозволяє батькам побачити різницю у вазі в порівнянні з попередніми даними. Якщо електронній пам'яті на ваших вагах немає, обов'язково запишіть цифри в зошит або блокнот.
4
Коли спеціальних ваг для новонароджених немає, можна скористатися звичайними підлоговими. Для цього виміряйте точну вагу мами і запам'ятайте його значення. Після чого мамі необхідно взяти на руки малюка і зважити з ним разом. Отримана різниця в показниках буде вагою дитини. Такий спосіб не відрізняється особливою точністю, тому для регулярних зважувань краще придбати спеціальні дитячі ваги.
5
Для вимірювання росту грудничка на рівну поверхню столу покладіть звичайну сантиметрову стрічку, при цьому відмітка «нуль» повинна перебувати біля стіни. Потім помістіть малюка на стіл так, щоб його голова впиралася в стіну. Випряміть ноги дитини і обережно притисніть їх лівою рукою до поверхні стола. Правою рукою прикладіть лінійку до стіп крихти (вона повинна лягти перпендикулярно стрічці). Визначте ріст малюка за місцем дотику лінійки і сантиметрової стрічки. Запишіть дані у зошит.