Як користуватися кольором в ландшафтному дизайні.

Колір є важливим елементом ландшафтного дизайну, які вимагають грамотного застосування. Щоб вийшла композиція радувала око і створювала чудовий настрій, в процесі видозміни садового ділянки необхідно дотримуватися принципи використання кольорів і почуття міри.
Інструкція
1
Враховуйте властивості окремих кольорів. Синій і зелений кольори, які є холодними відтінками, що створюють перспективу, викликають відчуття спокою і зорово збільшують простір на маленькій ділянці. Фіолетовий, ідеально поєднується з зеленим фоном галявин, будучи сконцентрованим у великій кількості в одному місці, створює похмурий настрій. Жовтий та рожевий кольори візуально зменшують площу ділянки. Життєстверджуючий червоний в великих обсягах викликає стомлення. Білий колір створює відчуття легкості.
2
Вводите помаранчевий колір в композицію в невеликій кількості, оскільки на деяких людей він може діяти дратівливо. А блакитний колір, в малих кількостях знижує артеріальний тиск, при тривалому впливі виробляє пригнічуючий ефект. Не використовуйте яскраві кольори та їх поєднання поряд з тими предметами і господарськими будівлями, які не повинні виділятися на ділянці. Їх найкраще задейстовавать для акцентування цікавих елементів дизайну.
3
Розробляйте колірну схему для ділянки, враховуючи колірне рішення вашого і сусідніх будинків, дорожніх покриттів, садових меблів, паркану та інших будов. Перші кроки в ландшафтному дизайні починайте з використання монохроматичній схеми, в якій присутні різні відтінки і тони одного кольору. Щоб отримати більш енергійні поєднання, підбирайте кольори, що знаходяться навпроти один одного в колірному колі. Цей варіант підійде любителям сміливих рішень, впевненим у своєму дизайнерському таланті.
4
Пам'ятайте про те, що при облаштуванні ділянки необхідно дотримуватися баланс, що полягає в рівномірному розподілі візуальної навантаження: кольори, що знаходяться в полі зору з одного боку, повинні бути врівноважені подібними за інтенсивністю поєднаннями з іншого боку.