Як перенести спеку і духоту.

У більшості регіонів Російської Федерації літо незмінно супроводжується спекою і духотою. Це найскладніший період для осіб, які страждають хронічними захворюваннями. Щоб легше перенести спеку, необхідно дотримуватися певних правил.
Вам знадобиться
  • - кондиціонер;
  • - фармацевтичні препарати;
  • - дієтичні продукти.
Інструкція
1
Скористайтеся кондиціонером. Сучасні кондиціонери здатні швидко охолодити повітря в приміщенні до потрібної температури і підтримувати не тільки заданий температурний режим, але і вологість, яка максимально відповідає хорошому самопочуттю. Якщо ви використовуєте кондиціонер, вам буде значно легше перенести найспекотніші і задушливі дні в році. Не забувайте, що не можна заходити в сильно охолоджене приміщення з спеки. Перепади температури не повинні перевищувати 6 градусів. Наприклад, якщо на вулиці +35 оС, охолоджуйте приміщення до + 29оС.
2
Зверніться до лікаря. При наявності серйозних хронічних захворювань зверніться до лікаря, щоб скорегувати методи лікування. Можливо, вам призначать сильніші препарати або скорегують дози прийнятих лікарських засобів.
3
Контролюйте тиск. Особливо уважно треба ставитися до свого самопочуття особам, страждаючим серцево-судинними захворюваннями. Гіпотоніки і гіпертоніки почувають себе під час спеки і духоти значно гірше. Тиск може різко знизитися або підвищитися. Тому слід систематично носити з собою портативний тонометр, щоб в будь-який момент була можливість проконтролювати артеріальний тиск та вжити невідкладних заходів щодо його корекції.
4
Пийте багато води. У спекотну і задушливу погоду потрібно вживати багато рідини. Добре втамовує спрагу і освіжає чиста вода з додаванням натурального лимонного соку, холодний зелений чай з лимоном, морси з журавлини. Щогодини варто випивати по 1 склянці рідини, так як під час спеки і духоти організм посилено втрачає вологу.
5
Відмовтеся від перебування на спеці. По можливості слід відмовитися від перебування під прямими сонячними променями і не виходити на вулицю з 12 години дня до 17 години вечора, коли стоїть особливо сильна спека.
6
Приділіть увагу раціону харчування. Особливу увагу потрібно приділити дієті. Слід скоротити вживання кухонної солі, відмовитися від алкогольних напоїв, жирної, гострої, смаженої, копченої, консервованої їжі. Основою раціону повинні стати овочі, фрукти, зелень, овочеві холодні супи. Ізюм, курага, томатний сік допоможуть підтримати тонус судин і запобіжать різкі скачки артеріального тиску.