Як зробити палітурка. Як зробити обкладинку для книги.

Палітурка книги, зроблений з використання ниток, а не клею, набагато міцніше. Технологія не дуже складна і доступна для тих, хто вирішив переплести не тільки книгу своїми руками, але і альбом, блокнот, зробити оригінальний подарунок, а може бути і підзаробити.
Вам знадобиться
 • Дриль;
 • тонке свердло;
 • клей "Момент";
 • нитки;
 • ДВП;
 • дерматин;
 • картон.
Інструкція
1
Насамперед потрібно проробити отвори для зшивання в папері. Легко це зробити за допомогою дуже тонкого свердла, діаметром 1,8 мм. Багато палітурники роблять дерев'яні заготовки, що складаються з 2 листів ДСП, просвердлених в місцях, де потрібно зробити в них отвори. Між цими заготовками затискають аркуші книги.
2
На особовому, або останньому листку робимо розмітку: на відстані 4 мм від краю робимо через кожні 2см позначки, за якими і будуть просвердлені дірочки. Бо саме на форзацах першого і останнього аркушів буде основне навантаження, і саме вони будуть кріпитися до палітурки, то їх слід зробити з щільного паперу, або картона.Отверстія свердлимо так, щоб свердло пройшло рівно крізь папір, а не під кутом.
3
Крепкой ниткою прошиває листи, пропускаючи її через отвори, спочатку з одного боку, а потім з другой.Ніть натягувати потрібно дуже добре, від цього залежить, наскільки щільно будуть зібрані листи в кніге.Еще міцніше буде палітурка, якщо наклеїти на корінці книги марлю. Це слід робити дуже акуратно, щоб клей не потік і не склеїв листи, там, де не следует.Делаем вузол.
4
Тепер приступаємо до виготовлення обкладинки. З самої тонкої ДВП вирізаємо основу сантиметра на 2 ширше аркушів книги. Обклеюємо цілісним шматком дерматину (клей «Момент»), а на місці корінця приклеюємо картонну прокладку.
5
Тепер, коли клей на обкладинці підсох можна приступити до приклеювання форзаців до обкладинки. Запам'ятайте, що ширина форзаців повинна бути менше ширини аркушів на 7 мм, щоб сторінки книги можна було легко розкрити, так, щоб сильно вони не перегиналися біля краю прошитих аркушів. Нитки книги залишаються відкритими.
В домашніх умовах можна зробити книгу , зовні неможливо відрізнити від випущеної в друкарні. Ви можете зібрати фоліант будь-якого формату і створити унікальний дизайн обкладинки. При створенні такої книги важливо дуже точно проводити вимірювання на кожному етапі роботи, бо навіть незначні помилки позначаться на результаті.
Вам знадобиться
 • - клей;
 • - нитки;
 • - палітурний картон;
 • - кольоровий папір;
 • - тканина.
Інструкція
1
Складіть листи книги в правильному порядку, вирівняйте стопку. Затисніть її струбцинами. Уздовж корінця розділіть верхній лист на рівні відрізки (для формату А5 довжина відрізка - 4 см). На рівні цих позначок пропиляєте корінець всього блоку. Глибина кожної прорізи - 5 мм. За допомогою пензлика змастіть корінець клеєм.
2
Поки клей не висох, переплетіть папір ниткою. Покладіть край нитки в перший надріз, пропустіть вздовж непропіленной частини ззаду, укладіть в наступний розріз і оплете її НЕ надрізану частина спереду. Дійдіть так до кінця корінця і зробіть ще 4 таких ряду. Відріжте нитку, залишивши хвіст довжиною 3 см. Надрізи на корінці заповніть клеєм.
3
З бавовняної тканини виріжте смужку, довжина якої на 5 мм менше корінця, а ширина - на 4 см більше ширини корінця. Наклейте смужку на блок, промазав клеєм тільки ту частину, яка буде стикатися з корінцем. Краї тканини за його межами залиште НЕ наклеєними. Залиште блок висихати протягом доби.
4
З щільного кольорового паперу виріжте форзаци - прямокутники удвічі довший сторінки книги. Складіть форзац навпіл, покладіть на висохлий блок. Зверху на форзац наклейте край тканинної смужки. Так само закріпіть другий форзац.
5
Підготуйте частини обкладинки. З палітурного картону виріжте смужку, яка буде розташовуватися уздовж корінця. Вона повинна перевершувати його розміри на 5 мм в ширину і на 1 см в довжину. Уздовж деталі прокреслите паралельні лінії на рівній відстані один від одного. Продавіть ці лінії за допомогою ручки. Завдяки цим борознах обкладинка буде згинатися рівномірно, без заломів. Для передньої і задньої обкладинки виріжте по прямокутнику. Його ширина повинна дорівнювати ширині сторінки, а довжина - на 1 см більше висоти сторінки.
6
Зберіть обкладинку на аркуші паперу або тканини відповідного кольору. Виріжте з неї прямокутник приблизно на 10 см ширше і довше розвороту книги. На виворітній стороні паперу або тканини розкладіть частини обкладинки. В центрі розмістіть корінець. З боків від нього - дві прямокутні деталі. Відстань від краю корінця до обкладинки повинно дорівнювати 5 мм. Приклейте всі частини до основи. Краї паперу або тканини загніть на внутрішню частину і так же зафіксуйте. Вкладіть блок в обкладинку, вирівняйте і закріпіть, приклеївши форзаци.