Як дізнатися, скільки калорій потрібно в день. скільки калорій можна ізрасходовоть в день.

Енергетичний баланс і самопочуття людини - напряму пов'язані явища. Тому природно, що замислюючись про здоров'я і правильний спосіб життя, зрештою доводиться звернутися до правильного співвідношенню споживаної і витрачається енергії. Даний показник вимірюється в кілокалоріях, традиційно званих просто калоріями, і розраховується з урахуванням індивідуальних особливостей організму.
Вам знадобиться
  • - ручка,
  • - аркуш паперу,
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Щоб дізнатися, яка кількість калорій в день необхідно саме вам, візьміть число, що позначає ваш вага в кг, і знайдіть від нього 20%, тобто помножте на 0,2. Запишіть результат. Отже, якщо ви важите 60 кг, то у вас вийшло 12. Ця цифра кодує енергію, яку витрачає ваш організм на дихання, регуляцію теплообміну і вироблення важливих для життєдіяльності речовин.
2
Наступна цифра покликана компенсувати кількість калорій, що витрачаються на фізичні навантаження. Залежно від того, якими були або будуть ці навантаження, існує кілька індексів фізичної активності: 0,2 - переважно сидяче положення протягом дня; 0,3 - ходьба на невеликі відстані; 0,4 - наявність ранкової зарядки, робота, пов'язана з фізичними навантаженнями; 0,5 - заняття спортом. Виберіть те, що відповідає вашому времяпрепровождению, і помножте на показник, що залишився від попереднього розрахунку: 12Х0,4 (припустимо, ви провели час в дачних роботах) = 4,8. Складіть те, що у вас вийшло, з попереднім показником: 12 + 4,8 = 16,8. Запишіть результат.
3
Енерговитрати на перетравлення і засвоювання їжі вимагають окремого пункту і складають 10% від витрат на фізичні навантаження. Іншими словами, помножте результати пункту 3 на 0,1: 16,8Х0,1 = 1,68. Запишіть це число.
4
Складіть записані вами результати трьох розрахунків і помножте на 100: (12 + 16,8 + 1,68) Х100 = 3048. Ви отримали кількість калорій, яке витратили або плануєте витратити за день. Знаючи його, ви знаєте, скільки повинні споживати для забезпечення організму необхідною енергією. Крім того, ви можете коригувати кількість калорій, одержуваних з продуктами харчування, в залежності від того, хочете ви схуднути або набрати вагу.
5
При застосуванні наведеного методу необхідно враховувати вікові особливості. Чим старше ви стаєте, тим повільніше протікають обмінні процеси в організмі, а значить, знижується кількість витраченої енергії. Тому на кожні десять років, прожиті після 20-ти, слід віднімати від отриманої денної норми по 10%. Таким чином, якщо вам виповнилося 40 років, а кількість споживаних калорій з даного розрахунку 3000, віднімайте з цього числа 20%: 3000- (3000Х0,2) = 2400.
Зверніть увагу
Даний розрахунок призначений для дорослого і здорової людини і непридатний для дітей, літніх або хворих людей, так як в цьому випадку діють додаткові фактори, що впливають на енергообмін та загальну роботу організму. Крім того, при заповненні витрачених калорій потрібно пам'ятати, що цей процес має бути рівномірно розподілений у часі, тобто, як зазвичай радять фахівці, має бути 4 або 5 прийомів їжі протягом дня.