Як врятувати потопаючого.

Як правило, в громадських місцях, призначених для купання, існує бригада рятувальників, які надають допомогу при нещасних випадках. Однак більшість утоплень відбувається на «диких» пляжах, коли допомоги можна чекати тільки від випадкових відвідувачів цього ж водойми. Як бути, якщо ви опинилися цим очевидцем?
Інструкція
1
Якщо вам належить рятувати людину, що тоне в холодній воді, не знімайте з себе весь одяг. При різкому переохолодженні можуть виникнути судомні скорочення м'язів ніг, і допомога знадобиться вже вам. Звільнитеся від обмежувальних руху речей (куртки, сумки і т.д.), зніміть взуття і вийміть з кишень вміст.
2
Підпливайте до потопаючого людині ззаду, щоб він не бачив вас. Якщо потерпілий повернувся до вас обличчям, за 2-3 метра до наближення упірніть під воду і випливу за його спиною. Просуньте одну руку в пахвову западину, проведіть її через грудну клітку потопаючого і захопіть долонею область інший пахви. Таким чином, людина перебуває до вас спиною, не заважає рухам, а його голова над водою. В крайньому випадку, можна схопити спасаемого за волосся і таким чином плисти в бік берега.
3
Іноді потопаючі в нападі паніки судорожно хапаються за рятувальника, не замислюючись над тим, що можуть потопити його. У цій ситуації необхідно якомога швидше звільнитися від блокуючих вас рук: з силою відштовхнути людину від себе ногою, пірнути під воду або навіть вдарити в сонячне сплетіння або пах. У даному випадку слід думати в першу чергу про власне життя, тому в гіршому варіанті розвитку подій ви не врятуєте нікого і потонете самі.
4
На березі покладіть наковтався води людини животом на ваше зігнуте коліно, опустіть його голову вниз і злегка натисніть на спину. Цей прийом дозволить звільнити легені від води і відновити дихання. Якщо після виконаної процедури потерпілий не почав дихати, відкрийте рот і за допомогою будь-якого шматка матерії звільніть його від твані і блювотних мас, що перешкоджають проходженню повітря. Потім покладіть врятованого на спину і поверніть голову набік.
5
Перевірте наявність пульсу на променевої або сонної артеріях. Обхопіть зап'ясті потерпілого з зовнішнього боку, а кінчики пальців покладіть на внутрішню область передпліччя на 9-10 см вище великого пальця. Сонну артерію можна промацати на передній поверхні шиї на 5-6 см назовні від середньої лінії.
6
При відсутності серцебиття приступайте до зовнішнього масажу серця. Встаньте на коліна збоку від потерпілого і покладіть долоні на область з'єднання обох дуг ребер. Випряміть руки і з силою натискайте на передню поверхню грудної клітки. Масаж буде найбільш ефективним, якщо одна долоня буде лежати на інший хрест-навхрест, а натискання будуть здійснюватися областю переходу самих долонь в зап'ясті. Частота стиснень грудної клітки повинна складати не менше 60 на хвилину.
7
Здійснюйте реанімаційні заходи до тих пір, поки шкіра людини не стане купувати природну рожево забарвлення або до того, поки відчуваєте в собі сили.
Корисна порада
Рятувальні заходи краще проводити за допомогою інших людей. Якщо є можливість, повідомте про подію оточуючих людей або зателефонуйте до рятувальної служби перед тим, як бігти у воду.