Як правильно топити баню.

Топка справжній російській лазні - цілий ритуал, який вимагає особливої і правильної підготовки. Щоб вдосталь попаритися і провести всі лазневі процедури, необхідно попередньо нагріти приміщення до необхідної температури. В якості нагрівача використовується піч-кам'янка, яка розтоплюється сухими дровами.
Вам знадобиться
  • - дрова;
  • - папір;
  • - тріски;
  • - сірники;
  • - кочерга.
Інструкція
1
Перед тим як приступити до топки печі, необхідно привести приміщення лазні і передбанника в повний порядок. Приберіть всі непотрібні предмети, які вам не знадобляться для миття, підлогу ретельно підметіть, особливо в тому місці, де зберігаються дрова. У лазні не повинно бути залишків мила і листя від віника, це може бути чревате наслідками. Також вимагається вологе прибирання стін та стелі. Після прибирання ретельно провітріть приміщення, відкрийте двері і вікна.
2
Перед тим як укласти дрова в топливник, очистіть зольниковой камеру і колосникові грати від залишків продуктів згоряння, так ви зможете звільнити доступ повітря до палива. В іншому випадку піч з піддувалом може перетворитися в грубку з глухим подом, а це неекономічно. Підвищена вологість дров погіршує горіння, тому їх слід попередньо просушити.
3
Відкрийте повністю дверцята топки, кришку димової в'юшки і напівдверцята піддувала. Запаліть сірник і визначте наявність тяги. Одшмагаю ножем кілька клаптиків березової кори і запасіть кілька зім'ятих аркушів газетного паперу. Виберіть чотири-п'ять повністю сухих полін, які повинні бути однакового розміру і товщини, а також відповідати габаритам топки.
4
На колосникові грати покладіть паралельно один одному два тонких поліна з зазором в одну долоню. Між ними складіть грудку папери і насипте гірку тріски. Зверху скріпіть гірку рештою двома полінами, склавши їх навскоси. Гірка з папером і трісками повинна залишатися всередині і не розсипатися. Візьміть відразу дві-три сірники, запаліть і піднесіть до паперу. Коли вона запалиться, закрийте дверцята топки, щоб не напустити дим у приміщення.
5
Послухайте, не відкриваючи дверцята, чи присутній через кілька хвилин характерне досить сильне і рівне гудіння полум'я. Якщо ні, тоді слід почати процедуру розпалювання з самого початку. Прикрийте злегка підтопочних напівдверцята, так як повітря просто необхідний для горіння дров. Відкрийте засувку водяного котла і прикрийте заслінку димової труби.
6
Хвилин через десять за допомогою кочерги розрівняйте вугілля і завантажте порцію дров будь-якої товщини і розмірів на дві третини висоти топки. Процедура закладки повторюється таким же чином протягом трьох годин влітку і п'яти годин взимку. Слідкуйте за рівнем води в котлі, щоб процес закладки дров не знижував температуру горіння, не чекайте, коли від них залишаться тьмяні вугілля. Час від часу перемішуйте вугілля і головешки кочергою для повного згоряння.
7
Загляньте в топку і переконайтеся, що дрова повністю прогоріли, вугілля стали червоні, і ніде не проскакують сині язики полум'я (чадний газ). Якщо парилка нагрілася до 60-90 градусів, відкрийте до межі засувку, закрийте дверцята піддувала, переконайтеся, що двері топки щільно і надійно закрита. Відкрийте двері і кватирки, хлюпніть ківш води на кам'янку, підлогу, стіни і лавки. Закрийте двері, через годину прикрийте кватирки. Тепер можна сміливо паритися, підливаючи в каменку води для більшого пара.
Лазню можна сміливо назвати тим місцем, де можна привести в повний порядок не тільки своє тіло, а й душу. А як приємно зібратися з друзями після важкого робочого тижня і попаритися березовим віником в російській лазні. Недосвідченій людині може здатися, що топити баню - складне заняття. Насправді все досить просто, достатньо лише слідувати деяким правилам і рекомендаціям.
Вам знадобиться
  • - Віник,
  • - ганчірка,
  • - сухі березові дрова,
  • - сірники,
  • - ківш.
Інструкція
1
Перш ніж почати топити баню, її необхідно привести в повний порядок. Підметіть і помийте підлогу в парній і підготуйте сухі дрова. Для цих цілей найкраще підійдуть березові, вони мають масу переваг: чи не тріщать і не іскряться, дають набагато більше тепла, ніж дрова з іншої деревини. Дрова з хвойних порід можуть видавати неприємний запах і утворювати кіптява.
2
Спочатку закладіть в топку дрібні дрова, а потім поліна побільше. Не варто їх заштовхувати глибоко, залишайте дрова в районі колосника, так буде економніше. Кожні тридцять хвилин підкладайте потрібну кількість дров до повного заповнення топки. Зазвичай піч топиться протягом 4-5 годин. Не забудьте відкрити заслінку, інакше чадний газ разом з димом підуть у приміщення. Тривалість підготовки парної повністю залежить від якості дров, розмірів лазні і температурних умов.
3
Після того як парна нагрілася до температури 90 градусів, а в печі залишилися лише спекотні вугілля без синього полум'я (синій вогонь означає виділення чадного газу, не закривайте заслінку доти, поки язики синього полум'ю не згаснуть остаточно), можна сміливо закривати трубу і прочинити двері. Парилка повинна трохи провітритися від сторонніх запахів і чадного газу.
4
Через десять хвилин закрийте двері і протріть гарячою водою всі забруднені поверхні. Обполосніть підлогу прохолодною водою, завдяки такому впливу виникне контраст температур нижньої і верхньої частини парилки.
5
Потім слід прогріти стелю і стіни. Для цього достатньо взяти ківш, набрати гарячу воду і виплеснути на камені. При бажанні в воду можна додати кілька крапель ефірного масла (на ваш розсуд) або відвар трав. Щоб не зіпсувати затишну банну атмосферу зайвою кількістю вологи, скористайтеся наступним народним методом: якщо сидячи на полиці, ваші вуха обпікає жар, піддавати більше не слід.