Як відремонтувати зовнішній жорсткий диск. Як відключити рекламу в опері.

Зовнішні жорсткі диски отримали достатньо велике поширення в якості пристроїв для резервного копіювання та перенесення інформації з одного комп'ютера на інший. Такі диски досить надійні, однак і вони часом виходять з ладу. Якщо несправність не пов'язана з механічними поломками, диск можна спробувати повернути до життя.
Вам знадобиться
  • - утиліти відновлення;
  • - завантажувальна дискета під DOS.
Інструкція
1
Несправності зовнішніх жорстких дисків можна розділити на дві категорії. До першої, найсерйознішою, відносяться механічні поломки і вихід з ладу елементів плати управління. Відремонтувати такі несправності самостійно практично неможливо. Для ремонту доведеться розкривати герметичний корпус диска, а це повинно проводитися в спеціально обладнаних приміщеннях високого класу чистоти. Тієї пилу, яка знаходиться в повітрі звичайної квартири, достатньо, щоб вивести диск з ладу. Тому самостійно можна усунути тільки несправності, пов'язані з програмними збоями.
2
Програмні збої зустрічаються частіше механічних і зазвичай пов'язані з перебоями в електроживленні. При збої може загубитися службова інформація, в результаті вінчестер відмовляється працювати. У ситуації, коли диск справно працював, але в якийсь момент почав давати збої, для початку спробуйте його відформатувати. Для цього найкраще використовувати не штатні засоби операційної системи, а програму Acronis Disk Director. Використовуйте повне форматування, а не швидке. При швидкому видаляються тільки заголовки файлів, але не вони самі. Форматуйте в системі NTFS, вона більш стійка до збоїв.
3
Якщо звичайне форматування не допомогло, слід спробувати низкоуровневое. Наприклад, обробити диск програмою Diskedit. Складність даної операції полягає в тому, що вона повинна проводитися з-під DOS. Для завантаження комп'ютера вам в цьому випадку потрібно спеціальна завантажувальна дискета чи флешка, її образ ви можете знайти в інтернеті. Робота з Diskedit має свої нюанси, тому краще почитати відповідні статті на цю тему.
4
Хорошим варіантом відновлення диска після серйозного збою є застосування спеціальних утиліт з сайту виробника вінчестера. Вони дозволяють провести низькорівневе форматування, відновити службову інформацію. Запуск цих утиліт теж виробляється з-під DOS. Запустивши утиліту, знайдіть в її меню рядок low level format, zero writes або щось схоже. Дані рядка запускають форматування, після його закінчення диск, швидше за все, почне нормально працювати.
5
Не забудьте перевірити справність кабелю, яким диск підключається до комп'ютера. Спробуйте підключити вінчестер до іншого USB-роз'єму. Імовірність того, що несправний роз'єм, досить низька, але все-таки існує.
Вінчестер - одна з найважливіших частин будь-якого комп'ютера. Саме він містить всю інформацію, яка зазвичай дуже важлива і необхідна користувачеві. При поломці вінчестера людина може втратити набагато більше, ніж десятикратну грошову вартість диска.
Інструкція
1
Якщо комп'ютер перестав бачити жорсткий без очевидних причин, то перше, що зробіть, це від'єднайте комп'ютер від мережевого живлення і проведіть генеральне чищення усередині корпусу, особливу увагу приділіть перехідникам і сполучною проводах (шлейфам). Досить поширена така проблема, коли пил накопичується в коннекторах шлейфів, і деякі частини припиняють функціонувати. Вінчестер в даному випадку також не є винятком. Витягніть його з системного блоку, потім ретельно очистіть і продміть кожен перехідник і вхід на вінчестері. Тепер підключіть його назад і перезапустіть комп'ютер.
2
Якщо така прочищення не допомогла, то знову витягніть вінчестер, візьміть фігурну викрутку і розкрутіть гвинтики, які утримують кришку на диску, і зніміть її. Перевірте те, чи немає тріщин, сколів або інших явних поломок на внутрішній схемою. Якщо ж зовні все в повному порядку, проведіть ретельне чищення внутрішньої частини вінчестера і підключіть його до комп'ютера по завершенні.
3
Якщо комп'ютер також не бачить вінчестер, то незалежно від того, чи знайдені були які-небудь дефекти всередині диска чи ні, прямо вирушайте в сервісний центр по ремонту комп'ютерів. Швидше за все, в ремонті вам не відмовлять, і більше того він, швидше за все, закінчиться успіхом, але будьте готові до того, що вартість ремонту може бути порівнянна з вартістю нового вінчестера. З цієї причини, якщо термін гарантії минув, а особливо важливої інформації на вінчестері немає, то подумайте, чи варто ремонт витрат на нього.
4
Якщо ж вам відмовили в ремонті, і інформація на вінчестері вам важлива або дорога, то спробуйте знайти самодіяльних фахівців в інтернеті. Так, деякі програмісти часто пропонують допомогу з відновленням інформації з «загиблих» носіїв. Природно, що ніякої гарантії надійності даного способу немає, але якщо іншого вибору немає, то варто спробувати і цей спосіб.