Як ловити сорогу взимку.

Риба сорога - вид плотви звичайної, поширений в основному на території Сибіру і Уралу. Водиться, як правило, під корчами в місцях зі слабкою течією і є нелегким здобиччю, особливо для початківців рибалок. Ловлять сорогу найчастіше взимку.
Вам знадобиться
  • - вудки з ніжками;
  • - підгодовування;
  • - блешні;
  • - насадка.
Інструкція
1
Приготуйте заздалегідь прикорм, який буде утримувати рибу близько лунки тривалий час. Передбачити, який вид прикормки зацікавить сорогу, складно. Однак досвідчені рибалки вважають, що плотву і всі її підвиди найпростіше ловити на ручейника - личинок метеликів - або крупу. Для виготовлення круп'яного прикорму візьміть перловку або манку, додайте трохи рослинного масла і варіть у воді до розбухання. Потім розімніть масу, змішайте її з дрібно товченими сухарями (слідкуйте, щоб вони не були горілими) і скачайте в маленькі кульки, які будете кидати в лунку перед тим, як почати лов.
2
Зберіть усі необхідні інструменти для зимової риболовлі. При лові сорога знадобиться волосінь 0,08 - 0, 1 з блешнею і повідцем, легкий і вантажопідйомний поплавець яскравого кольору (якщо в магазині немає підходящого, пофарбувати його можна самостійно). Мормишку - гачок, упаяний в приманку-дробинку, бажано вибирати двокольорову, причому кольори повинні бути контрастними, наприклад, червоний і срібний. Одна з найпопулярніших моделей мормишок, що підходять для лову сорога, - «чортик», або свинцевий маленький трійник. Якщо вага блешні буде перевищувати вантажопідйомність поплавка, то навіть легкий поклёв рибалка відразу помітить. Сама вудка може бути з пластмасовим удильником і ніжками біля основи хлистика для фіксації на льоду.
3
Візьміть з собою на риболовлю насадку для лову, тваринну або рослинну. З тварин для сорога підходять реп'ях або мотиль, з рослинних - хлібний м'якуш або ті ж геркулесові кульки, що робляться для прикорму. Можна використовувати сало і плавлений сир. Опускати волосінь з насадкою під час лову риби взимку потрібно на саме дно, оскільки сорога тримається внизу.
4
Відправляйтеся на лов сорога або ввечері, після заходу, або рано вранці - починаючи з четвертої години після півночі. Просвердлите в льоду кілька лунок (незгірш двох) і закиньте підгодівлю. Почекайте якийсь час. Заглянувши в лунку, можна побачити рибні косяки - це означає, що місце лову було вибрано правильно. Поставте вудки на ніжки і перевіряйте їх щогодини.